Šmits un «Barcelona» dramatiskā cīņā iekļūst basketbola Eirolīgas finālā

Latvijas basketbolists Rolands Šmits piektdien guva trīs punktus ULEB Eirolīgas pusfināla mačā, "Barcelona" komandai pēc Korija Higinsa pēdējās sekundes metiena iekļūstot finālā, kur svētdien pretī stāsies Stambulas "Anadolu Efes".

"Barcelona" Ķelnē notiekošā finālčetrinieka turnīra pusfināla spēlē ar rezultātu 84:82 pārspēja Itālijas klubu Milānas "AX Armani Exchange Olimpia".

Šmits kļuvis par pirmo Latvijas basketbolistu, kurš spēlēs ULEB Eirolīgas finālā.

Valmierietis piektdien laukumā pavadīja desmit minūtes un sešas sekundes, kuru laikā grozā raidīja trīs no četriem soda metieniem, bet nerealizēja savu vienīgo tālmetienu. Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un iekrāja četrus efektivitātes koeficienta punktus.

Pirmajā puslaikā barselonieši iekrāja 11 punktu pārsvaru, taču trešajā ceturtdaļā tas tika ātri sadzēsts un priekšā bija jau milānieši, vienubrīd iegūstot astoņu punktu handikapu. Ceturtajā ceturtdaļā spēle līdzsvarojās un vairākas reizes mainījās vadība.

Pamatlaika pēdējā minūtē sākās ar neizšķirtu 82:82 uz rezultāta tablo, turpinājumā abām komandām apmainoties vairākiem neprecīziem metieniem. "Barcelona" pēdējā uzbrukumā Higinss ieskrēja soda laukumā un palēcienā izpildīja precīzu un tālu metienu - 84:82 0,8 sekundes pirms finālsvilpes. Pretinieki atlikušajā laikā izspēlēja bumbu uz Kevinu Panteru, kura izmestais "trejacis" savu mērķi nesasniedza.

"Barcelona" komanda mača nogalē saņēma pamatīgu triecienu, jo trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām traumu guva vienības saspēles galvenais arhitekts Niks Kalatess.

Barselonas komandā ar 21 punktu, sešām atlēkušajām bumbām un astoņiem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem izcēlās Nikola Mirotičs, 17 punkti un sešas rezultatīvas piespēles bija Kalatesam, 11 punktus guva Higinss, bet desmit - leģendārais Pau Gasols.

Milāniešiem 23 punktu bija Panteram, 14 pievienoja Vladimirs Micovs, 13 guva Ševons Šīldss, bet 11 punkti bija Serhio Rodrigesam.

Pusfināla spēli tiesāja Latvijas basketbola vadošais soģis Oļegs Latiševs.

Jau ziņots, ka pirmajā pusfinālā Jānis Strēlnieks guva divus punktus, kamēr Maskavas CSKA ar rezultātu 86:89 piekāpās Turcijas klubam Stambulas "Anadolu Efes".

Iepriekš ULEB Eirolīgas labāko četriniekā Barselonas klubs spēlēja 2014.gadā, bet 2003. un 2010.gadā komanda izcīnīja līgas čempiona titulu. Sāncenši no Milānas pusfinālā nonākuši pirmo reizi 29 gadu laikā, bet trīs reizes komanda kļuvusi par čempioni, lai gan pēdējā reize bija 1988.gadā.

Piecās no pēdējām sešām savstarpējām spēlēm "Barcelona" uzvarējusi "AX Armani Exchange Olimpia", tostarp abās šīs sezonas spēlēs. 13.kārtas mačā Barselonas komanda uzvarēja ar 87:71, Brendonam Deivisam gūstot 21 punktu un Nikam Kalatesam izdarot 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt 30.kārtas spēlē "Barcelona" uzvarēja ar 72:56, un Nikola Mirotičs guva 15 punktus.

Spēle par pirmo un trešo vietu notiks svētdien.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīja divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā.