Slovēnijas basketbolisti pirmo reizi vēsturē izcīna Eiropas čempiona titulu

Kaislībām virmojot “Sinan Erdem Arena” basketbola laukumā un arī skatītāju tribīnēs, svētdien Stambulā tika noskaidroti Eiropas čempioni basketbolā. Intriģējošā un spraigā spēlē ar rezultātu 93:85 triumfēja Slovēnijas izlase, uzvarot spēcīgo Serbijas izlasi, liecina organizatoru informācija.

Uzvaru slovēņiem palīdzēja kaldināt Gorans Dragičs, kurš parādīja gluži neticamu rezultativitāti, gūstot 35 punktus un izīnot septiņas atlēkušās bumbas. Tieši Dragičs arī tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Spēles sākums labāk padevās Serbijas izlasei, taču beidzoties pirmajai ceturtdaļai slovēņi piekāpās tikai ar divu punktu starpību – 20:22.

Savukārt otrajā spēles ceturksnī slovēņi spēja reabilitēties un izvirzīties vadībā pārliecinoši, galvenokārt pateicoties precīzi izpildītajiem soda metieniem. Otrajā ceturtdaļā slovēņi spēja iemest 36 punktus, kamēr serbi 25.

Trešās trešdaļas noslēgumā serbi jau bija bīstami pietuvojušies slovēņiem, kas bija palikuši bez sava līdera Lukas Dončiča kājas savainojuma dēļ. Trešais spēles ceturksnis noslēdzās, serbiem vairs tikai četrus punktus atpaliekot no slovēņiem (15:20).

Nepilnas piecas minūtes līdz spēles amatlaika beigām Serbijas izlasei izdevās izvirzīties vadībā, un tālāk cīņa aizgāja punkts punktā. Tikai pašā spēles izskaņā veiksme bija Slovēnijas izlases sabiedrotā.

Slovēnijas izlase Eiropas čempionātu bija aizvadījusi bez zaudējumiem, sagādājot sev lieliskas izredzes pirmo reizi vēsturē cīnīties par čempiona titulu.

Savukārt Serbijas valstsvienība grupu turnīrā cieta sakāvi spēlē pret Krieviju, taču tālāk turpināja šo turnīru tikai ar uzvarām, pusfinālā gūstot uzvaru pār pāridarītājiem krieviem.

Serbijas basketbola izlase 2014. gadā kļuva par sudraba medaļu ieguvēju Pasaules kausā, tāpat kļuva arī par Riodežaneiro olimpisko vicečempioni. Taču Eiropas čempionātā finālā nebija cīnījusies kopš 2009. gada.

Jau ziņots, ka svētdien Spānijas valstsvienība uzvarēja Krievijas izlasi, izcīnot bronzas medaļas.

Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionātā ierindojās piektajā vietā, kas ir augstākais sasniegums atjaunotās Latvijas vēsturē, ciešot neveiksmes vien pret abām finālistēm Serbiju un Slovēniju.