Sieviešu basketbola valstsvienība Japānā zaudē mājiniecēm pārbaudes spēlē

Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien Japānā ar 54:83 piekāpās mājinieču valstsvienībai, sākot pārbaudes spēļu sēriju Tālajos Austrumos, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Latvijas izlases trenera teikto)
Japānietes pirmajā ceturtdaļā panāca 22:16 un puslaika beigās sasniedza 11 punktu pārsvaru (39:28). Spēles trešajā ceturksnī, kas noslēdzās ar rezultātu 55:42, spēku samērs būtiski neizmainījās, bet pēdējā ceturtdaļā mājiniecēm izdevās būtisks atrāviens.

Latvijas izlasē 15 punktus nodrošināja Ieva Pulvere, bet Aleksa Gulbe pievienoja 13 punktus. Japānietēm ar 15 punktiem rezultatīvākā bija Ramu Tokasiki.

Valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra spēli pret Japānu nosauca par komandai lielisku pieredzi, it īpaši jaunajām basketbolistēm. Vētra paskaidroja, ka Japānas izlase ar kvalitatīvu tehnikas elementu izpildi un ātru lēmumu pieņemšanu,  kā arī izcilu piespēļu kultūru apliecināja, cik pamatotas bija komandas pērn olimpiskajās spēlēs izcīnītās sudraba medaļas. Japānietes spēlē arī apliecināja, ka ir ļoti labā fiziskā formā.

"Mēs visos šajos elementos atpaliekam, tāpēc bija lielas problēmas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā," Vētru citēja Latvijas Basketbola savienība. "33 kļūdas, kuras izmantojot Japānas izlase guva 34 punktus – šī statistika runā pati par sevi. Bija cīņasspars, uzvarējām cīņā pie groziem, bet šajā sagatavošanās stadijā mūsu līderes objektīvi nav gatavas kvalitatīvi nospēlēt ilgas minūtes. Tāpēc centāmies rotēt sastāvu. Bija iespēja zaudēt ar mazāku rezultāta starpību, bet pēdējās desmit minūtēs atšķirība meistarībā bija pārāk liela."

Abas komandas vēlreiz Sendai pilsētā tiksies piektdien, bet pārbaudes spēļu sērijas noslēgumā Latvijas valstsvienība 19. un 20. augustā vēl mērosies spēkiem ar Dienvidkorejas izlasi. Gan japānietes, gan Dienvidkorejas basketbolistes gatavojas Pasaules kausa finālturnīram, kas septembrī risināsies Austrālijā. Latvijas valstsvienību novembrī gaidīs spēle pret Izraēlu 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Uz spēlēm Āzijā latvietes nedevās optimālā sastāvā, jo dažādu iemeslu dēļ nevarēja pievienoties vairākas spēcīgas basketbolistes. Aijai Jurjānei sākas treniņi Turcijas klubā Stambulas "Galatasaray" un Digna Strautmane turpina sezonu Austrālijā, bet rehabilitāciju pēc savainojumiem turpina Anete Šteinberga un Kitija Laksa.

Latvijas basketbolistes vasarā bez vairākām potenciālām līderēm sastāvā iepriekš pārbaudes spēlēs uzveica Igauniju (84:33) un  zaudēja Somijai (65:85).