Sieviešu basketbola valstsvienība izcīna pirmo uzvaru Eiropas čempionātā

Anetes Šteinbergas ieguldījums un komandas rezultativitāte trešajā ceturtdaļā palīdzēja Latvijas sieviešu basketbola izlasei sestdien Ungārijā ar 67:58 pieveikt Lielbritāniju un tikt pie pirmās uzvaras Eiropas čempionāta finālturnīra grupā, liecina organizatoru informācija. Latvietēm zaudējumu grupā ir vairāk nekā uzvaru, taču komanda saglabā cerības iekļūt nākamajā kārtā.

(papildināts ar situāciju grupā sestdienas spēļu noslēgumā)
Šteinberga ar 25 punktiem bija rezultativitātes līdere Latvijas izlasē, kur Gunta Baško-Melnbārde iekrāja 18 punktus, bet 12 punktus nodrošināja Anete Jēkabsone-Žogota. Zaudētāju līdere ar 22 punktiem bija Temitopa Fagbenija.

Pēc spēkos līdzvērtīgā pirmā puslaika Latvijas basketbolistēm izdevās atrāviens, kas trīsarpus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma ļāva sasniegt vadību ar 14 punktiem (47:33). Atlikušajā laikā Lielbritānijas izlase nepadevās, tomēr nopietni apdraudēt Latvijas uzvaru nespēja.

Eiropas čempionātu finālturnīru spēlēs Latvijas basketbolistes nebija uzvarējušas kopš 2011.gada.

Latvijas basketbolistēm svētdien būs pēdējā spēle grupā pret favorīti Krieviju, bet grupas turnīrs noslēgsies pirmdien. Pirmajās spēlēs Latvijas izlase zaudēja Serbijai (60:76) un Horvātijai (63:67), taču ar labvēlīgu citu spēļu rezultātu palīdzību var iekļūt nākamajā grupu kārtā pat gadījumā, ja zaudēs spēcīgajām krievietēm.

Rezultatīvajā pirmajā ceturtdaļā Latvijas izlase nonāca zaudētājās ar 11:17, taču Šteinbergas veikums uzbrukumā palīdzēja panākt izlīdzinājumu, un pārtraukumā rezultāts bija 20:20. Abpusējām kļūdām bagāts izvērtās turpinājums, un Lielbritānijas basketbolistes uzbruka ar ļoti zemu metienu precizitāti, tomēr spēja puslaika izskaņā nosargāt minimālu pārsvaru (27:26).

Otro puslaiku ar trim rezultatīviem uzbrukumiem uzsāka Jēkabsone-Žogota, vēl divus punktus pievienoja Šteinberga, no trīspunktu metienu līnijas trāpīja arī Baško-Melnbārde un Latvijas izlase atrāvās līdz 43:31. Lielbritānijas spēlētājām darbība uzbrukumā nesekmējās, neraugoties uz agresivitāti, turklāt Latvijas basketbolistes ar ātriem uzbrukumiem veiksmīgi uzbruka pretinieču grozam. Arī pēdējā ceturtdaļā Lielbritānijai izdevās tikai epizodiski saasināt spēli.

Pirms pēdējām divām pirmās kārtas grupas spēļu dienām Latvijas pārstāvētajā C grupā pa divām uzvarām divās spēlēs ir Krievijai un Serbijai, Horvātijai un Latvijai ir pa vienam panākumam trijās spēlēs, bet Lielbritānijas izlase zaudējusi abās aizvadītajās spēlēs.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Ungārijā un Rumānijā ilgs līdz 28.jūnijam. Pirmajā posmā 20 komandas ir sadalītas četrās grupās, no kurām pa trim labākajām izlasēm iekļūs nākamajā grupu kārtā. Pēc otrās grupu kārtas, kur 12 komandas būs sadalītas divās grupās, pa četrām komandām tiks ceturtdaļfinālā.

Eiropas čempiones iegūs ceļazīmi uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet nākamās četras spēcīgākās komandas iegūs tiesības startēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.