Sieviešu basketbola valstsvienība Āzijas tūri turpina ar zaudējumu Dienvidkorejai

Latvijas sieviešu basketbola izlase piektdien Dienvidkorejā ar 55:56  zaudēja mājinieču valstsvienībai, turpinot pārbaudes spēļu sēriju Tālajos Austrumos, liecina Latvijas Basketbola savienības informācija. Abas komandas vēlreiz tiksies sestdien.

Pa 12 punktiem Latvijas izlasē guva Laura Meldere un Marta Krista Miščenko, kura izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas.

Pēc neizšķirta pirmajā ceturtdaļā (19:19) korejietes līdz puslaika beigām panāca astoņu punktu pārsvaru (33:25). Latvijas basketbolistes trešajā ceturksnī trīs punktus atspēlēja un turpināja pakaļdzīšanos, tomēr viena punkta pārsvars līdz ar spēles beigu svilpi nodrošināja uzvaru mājiniecēm.

Pirmajās pārbaudes spēlēs Āzijā latvietes divreiz zaudēja olimpiskajām vicečempionēm japānietēm. Gan japānietes, gan Dienvidkorejas basketbolistes gatavojas Pasaules kausa finālturnīram, kas septembrī risināsies Austrālijā. Latvijas valstsvienību novembrī gaidīs spēle pret Izraēlu 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Uz spēlēm Āzijā latvietes nedevās optimālā sastāvā, jo dažādu iemeslu dēļ nevarēja pievienoties vairākas spēcīgas basketbolistes. Aijai Jurjānei sākas treniņi Turcijas klubā Stambulas "Galatasaray" un Digna Strautmane turpina sezonu Austrālijā, bet rehabilitāciju pēc savainojumiem turpina Anete Šteinberga un Kitija Laksa. Elīna Babkina un Ieva Pulvere pēc spēlēm Japānā atgriezās Eiropā.

Latvijas basketbolistes vasarā bez vairākām potenciālām līderēm sastāvā iepriekš pārbaudes spēlēs uzveica Igauniju (84:33) un  zaudēja Somijai (65:85).