Sieviešu basketbola valstsvienība atkārtoti piekāpjas japānietēm pārbaudes spēlē

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība piektdien Japānā ar 48:74 piekāpās mājinieču izlasei un cieta divās dienās otro neveiksmi abu komandu savstarpējās pārbaudes spēlēs, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Latvijas trenera Gundara Vētras teikto)
Līdzvērtīgā cīņā pirmajā ceturtdaļā nelielu pārsvaru ieguva Japānas izlase (23:20), kam veiksmīgāks bija puslaika turpinājums, līdz pārtraukumam nostiprinoties 12 punktu vadībā (43:31). Spēku samēru neizmainīja trešais ceturksnis, kura noslēgumā Japānas izlase panāca +14 (52:38), bet, tāpat kā dienu iepriekš, lielāko pārsvaru japānietes iekrāja pēdējā ceturtdaļā.

Latvijas izlasē Aleksa Gulbe nodrošināja 13 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet uzvarētājām 16 punktus iekrāja Todo Nanako.

Valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra piektdien aizvadīto spēli nosauca par daudz labāku nekā maču dienu iepriekš, informēja Latvijas Basketbola savienība (LBS). Pēc trenera teiktā,

lielo rezultāta starpību pēdējā ceturtdaļā izraisīja liela atšķirība komandām tālmetienu precizitātē.

Japānietes trāpīja arī sarežģītus metienus, bet Latvijas basketbolistes šoreiz nevarēja trāpīt pat brīvus tālmetienus.

“Daudz labāka spēle, nekā ceturtdien. Bija daudz labu epizožu gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Vēl trešajā ceturtdaļā bija reālas iespējas "ieķerties". Iekritām tikai pēdējā ceturtdaļā, kad pazaudējām ātrumu un īsā laikā pretinieces sakrāja lielu pārsvaru," Vētru citēja LBS. "Ja ceturtdien pēc spēles dominēja rūgtums un vilšanās, tad šodien pēcgarša ir daudz labāka. Šī pieredze būs ļoti noderīga visām [spēlētājām], bet īpaši tām, kuras līdz šim bijušas ēnā."

Vētra paskaidroja, ka laukumā izpaudās arī atšķirības komandu kondīcijā. Japānietes trenējas jau pusotru mēnesi, bet Latvijas izlase - tikai divas nedēļas.

Abu komandu pirmajā spēlē Sendai pilsētā ceturtdien olimpiskās vicečempiones mājinieces bija pārākas ar 83:54.

Pārbaudes spēļu sērijas noslēgumā Latvijas valstsvienība izbraukumā Āzijā 19. un 20. augustā vēl mērosies spēkiem ar Dienvidkorejas izlasi. Līdz pārbraukšanai uz Dienvidkoreju komanda Japānā vēl aizvadīs treniņspēli ar vietējo kluba komandu, lai no tālā brauciena paņemt visu iespējamo pieredzi.

Gan japānietes, gan Dienvidkorejas basketbolistes gatavojas Pasaules kausa finālturnīram, kas septembrī risināsies Austrālijā. Latvijas valstsvienību novembrī gaidīs spēle pret Izraēlu 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Uz spēlēm Āzijā latvietes nedevās optimālā sastāvā, jo dažādu iemeslu dēļ nevarēja pievienoties vairākas spēcīgas basketbolistes. Aijai Jurjānei sākas treniņi Turcijas klubā Stambulas "Galatasaray" un Digna Strautmane turpina sezonu Austrālijā, bet rehabilitāciju pēc savainojumiem turpina Anete Šteinberga un Kitija Laksa.

Latvijas basketbolistes vasarā bez vairākām potenciālām līderēm sastāvā iepriekš pārbaudes spēlēs uzveica Igauniju (84:33) un  zaudēja Somijai (65:85).