Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Latvijas sieviešu basketbola izlase bauda kopābūšanu

Sieviešu basketbola izlase Zviedrijā: kā izbaudīt kopā būšanu un nostiprināt uzvaras prasmes

Pirms došanās uz Stokholmu aizvadīt  pret Zviedriju pēdējo spēli Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas sieviešu basketbola izlasei nebija spiediena, ka obligāti jāuzvar un mačs visu izšķirs. Kvalifikācijas noslēgums izvērtās vairāk par patīkama kopā būšanu un darbošanos, turpinot slīpēt iestrādnes nākotnei, sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" atzina izlases galvenais treneris Gundars Vētra.

Basketbolistes šajā atlases ciklā reabilitējās par neiekļūšanu iepriekšējā Eiropas čempionātā, un ceļazīmi uz finālturnīru jau bija garantējušas pirms došanās uz Zviedriju. Valstsvienības basketboliste Kitija Laksa atzina, ka situācija pirms mača Zviedrijā bija nedaudz citāda, nekā ierasts, tomēr spēle komandai bija svarīga.

"Vienkārši atnākt viņu desmit tūkstošu [skatītāju] priekšā parādīt, kas ir kas – kādēļ viņas nav Eiropas čempionātā un kādēļ mēs esam," sacīja Laksa. "Vismaz man tā personīgi šķiet – tas ir ļoti svarīgi, [lai] šo spēli mēs aizvadām kvalitatīvi, kaut ko no tā arī iegūstam. Nevis atbraucam mājās uz atvaļinājumu. Iekšēji komandā viss ir kārtībā. Tas kodols jau ir [nemainīgs]. Pie trenera Vētras basketbols varbūt ir nedaudz citāds, pēc viņa filozofijas, bet dienas beigās nav cits basketbols. Tas viņa funktieris man patīk, it īpaši, ja mēs varam uzvaras izcīnīt ar viņu ideju, tad, manuprāt, viss mums saskan."

Stokholmā braucienu uz viesnīcu katra basketboliste īsināja citādāk, bet daļai vienojošs vadmotīvs bija "Supernovas" fināls,

kas neatstāja vienaldzīgas pat Latvijas labākās basketbolistes. Tomēr, ierodoties viesnīcā, pienāca laiks, kad spēlētājas sāk ieiet ritmā pirms rītdienas spēles.

"Mēs esam labi spēlējušas līdz šim. Zviedrietēm šī spēle neko neizsaka. Mums viņa neko neizsaka, bet nospēlēt gribas labi un pabeigt ar [bilanci] 4-0," uzsvēra valstsvienības kapteine Anete Šteinberga.

Vētra paskaidroja, ka katrs treneris nāk ar savu basketbola izpratni un spēles redzējumu, tādēļ bija nepieciešams laiks gan viņam, gan spēlētājām, lai sportistes saprastu, kādu basketbolu treneris grib redzēt.

Duelis pret zviedrietēm bija īpašs, spēli aizvadot arēnā, kas ir pasaulē lielākā sfēriskā celtne un spēj uzņemt līdz pat 16 000 skatītāju.

Mājinieki vēlējās labot savas izlases apmeklētības rekordu, kas motivētu komandu cīņā par iekļūšanu finālturnīrā. Basketbolista gaitās pirmajā treniņā var sapņot par iespēju reiz spēlēt šādā zālē ar 10 000 skatītāju, atgādināja Vētra.

"Domāju, ka vienam otram varbūt tas sapnis ir īstenojies. Šodien tā situācija būs. Mēģinām to izbaudīt," komandu pirms spēles motivēja Vētra.

"Jānospēlē sava spēle. Jāparāda, ka mēs esam nopietna komanda. Tas arī viss," atzina Šteinberga. "Personīgi man nav nekādu mērķu, kas jāizdara, bet vienkārši labi jānospēlē."

Tomēr Anetei bija savi mērķi, kas pēc nospēlētām 40 minūtēm ieguva rekorda ietvaru. Mača izskaņā realizējot divus soda metienus, Anetes punktu raža sasniedza 37, kas ļāva labot Ievas Tāres gandrīz 30 gadus ilgušo rekordu vienā spēlē valstsvienībā gūtajos punktos.

Pēc uzvaras Šteinberga priecājās par komandas sniegumu, jo, lai arī pirmais puslaiks latvietēm nebija veiksmīgākais, tas neliedza gūt uzvaru.

"Kā vienmēr parādījām raksturu un [to], ka mēs, Latvijas sieviešu izlase, spējam uzvarēt arī varbūt no tādas – neteikšu bezcerīgas... bet -12 [punktu deficīts] ir -12," sacīja Šteinberga. "Forši, protams, mamma ir atbraukusi ar draudzeni.  Ir forši satikt cilvēkus ārpus Latvijas un prieks uzvarēt mājinieku komandu – viņu zālē pie tādas lielas publikas."

Spēlētājas tagad koncentrēsies sezonai savos klubos, bet jau vasarā dosies uz Eiropas čempionātu.

Šteinberga cer, ka nevienu spēlētāju nepiemeklēs par neizbēgamām mikrotraumām lielākas veselības likstas, kas liegtu kādai iekļauties izlasē šajā ciklā.

"Cerams, ka nebūs tādu lietu. Tas laikam tas svarīgākais – veselība, un tad pabeigt šīs sezonas [klubos]. Cerams kāda izcīnīs Eirokausu vai Eirolīgā tiks "Final Four" [finālčetriniekā]. Tad jau ar pozitīvām emocijām jāturpina tālāk," uzsvēra Šteinberga.

Laksa izlasi raksturoja kā kolektīvu, kas ir kopā jau ilgāku laiku, un būtu pamats gaidīt nozīmīgākus panākumus.

"Šobrīd jau būtu tas laiks, kad vajadzētu kaut ko lielu izdarīt. Tā iekšējā vēlme ir nenormālākajā līmenī," paskaidroja Laksa. "Šobrīd no runām, domām un sapņiem beidzot jāiziet darbos."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti