Sieviešu basketbola izlase zaudē lietuvietēm pēdējā spēlē pirms EČ kvalifikācijas

Latvijas sieviešu basketbola izlase trešdien viesos Kedaiņos ar 68:82 zaudēja mājiniecēm lietuvietēm pēdējā pārbaudes spēlē pirms starta Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīrā, informēja organizatori. Pirmā kvalifikācijas spēle Latvijas izlasei būs svētdien Rīgā pret Portugāli.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē pret Lietuvu bija 16 punktus guvusī Aija Putniņa, savukārt Baiba Eglīte nodrošināja 11 punktus. Pa astoņiem punktiem iekrāja Zane Tamane un Ieva Krastiņa.

Latvijas basketbolistēm pirmā puslaika beigās bija 11 punktu iztrūkums (34:45), taču trešajā ceturtdaļā izdevās saasināt spēles gaitu un līdz pēdējam pārtraukumam pietuvoties līdz 59:63. Taču neveiksmīgs pēdējās ceturtdaļas sākums palīdzēja mājiniecēm veikt atrāvienu līdz 70:61 un spēles galotnē pārliecinoši noturēt uzvaru.

Galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa vadītā Latvijas izlase iepriekš maijā trijās pārbaudes spēlēs Rīgā pieveica grieķietes, kā arī Lietuvā pagarinājumā zaudēja Ķīnas valstsvienībai.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijas izlases pretinieces līdzās Portugāles valstsvienībai būs arī Itālija un Igaunija. Uz finālturnīru tiks grupas uzvarētājas un piecas no sešām otro vietu ieguvējām.