Sieviešu basketbola izlase uzveic Jaunzēlandi Rozā lentītes spēlē

Latvijas sieviešu basketbola izlase divu nedēļu treniņu cikla noslēgumā pārbaudes spēlē "Arēnā Rīga" sestdien ar 72:52 uzvarēja Jaunzēlandi, kas gatavojas Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Valstsvienībai Rozā lentītes spēle jau ierasti ir arī sociāla aktivitāte, lai pievērstu uzmanību cīņai pret krūts vēzi.

Uzvarētājām valstsvienības debitante Ilze Jākobsone un Baiba Eglīte iekrāja pa 13 punktiem, savukārt 10 punktus pievienoja Kate Krēsliņa. Viešņām rezultatīvākā bija Kalani Pursela ar 14 punktiem.

Latvijas izlasē pieredzējusī spēlētāja un kapteine Aija Putniņa Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandai izdevās pārvarēt vājuma brīdi trešajā ceturtdaļā un beigās nodrošināt pārliecinošu uzvaru. Viņa uzteica visas jaunās spēlētājas, bet jo īpaši Jākobsoni un Dignu Strautmani.

Mazrezultatīvā pirmajā puslaikā nevienai komandai neizdevās iegūt būtisku pārsvaru, un pārtraukumā divu punktu vadību (28:26) saglabāja mājinieces. Latvijas izlases spēlētāja Baiba Eglīte atzina, ka basketbolistes mača sākumā, iespējams, bija mazliet satrauktas, bet par galveno komandas uzdevumu viņa nosauca sava spēles plāna ievērošanu.

Nostiprināties vadībā mājiniecēm izdevās pēdējās ceturtdaļas vidū, rezultatīvi uzbrūkot gan no tuvākas, gan tālākas distances. Pēc 11:0 atrāviena rezultāts četras minūtes pirms spēles beigām kļuva 62:47 un cīņas iznākums bija izšķirts.

Valstsvienībā šajā treniņu ciklā nebija iesaistītas komandas līderes, kas galvenajam trenerim Mārtiņam Zībartam ļāva pārbaudīt vairākas debitantes un izlasē mazāk spēlējušas basketbolistes.

Pārbaudes spēļu sēriju latvietes sāka ar uzvaru pār Baltkrievijas izlasi (59:57), ko uzveica arī atkārtoti treniņspēlē (65:60). Savukārt pirmajā treniņspēlē pret Jaunzēlandi tika piedzīvots zaudējums pagarinājumā (64:70).

Komandā šoreiz nebija iekļauta ierastā valstsvienības kapteine Gunta Baško-Melnbārde, kura atzina, ka ir patīkami būt kopā ar izlases meitenēm arī tad, ja došanās laukumā nav paredzēta. Viņa pauda cerību, ka spēlētājām sociālās aktivitātes pirms spēles būtiski netraucē, ja vien ir organizatoriska sakārtotība. Baško-Melnbārde priecājās par jauno spēlētāju debiju valstsvienībā un labu kolektīva saskaņu.

Latvijas sieviešu valstsvienība jau sesto gadu piedalās krūts vēža pacienšu atbalsta biedrības “Vita” un Latvijas Basketbola savienības organizētajā informatīvajā kampaņā “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” Basketbolistes sestdien piedalījās Krūšu veselības dienas sarīkojumos pie Brīvības pieminekļa un Rozā lentītes gājienā uz “Arēnā Rīga”.