Sieviešu basketbola izlase pēc zaudējuma Beļģijai spēlēs astotdaļfinālā

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pirmdien Prāgā ar 58:62 zaudēja beļģietēm Eiropas čempionātā pēdējā spēlē grupas kārtā un finālturnīru turpinās astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Latvietes jau iepriekš bija nodrošinājušas vietu izslēgšanas turnīrā, bet ar uzvaru pār Beļģiju būtu bijusi iespēja uzreiz nodrošināt dalību ceturtdaļfinālā.

(papildināts pēc visu grupas spēļu noslēguma)
Pēdējā ceturtdaļā Latvijas basketbolistes guva tikai septiņus punktus un nenosargāja tikpat lielu pārsvaru, kas tika iekrāts pirmajās trijās ceturtdaļās.

D grupas pēdējā spēlē Krievijas izlase ar 78:54 uzveica Melnkalni, atvirzot Latvijas valstsvienību turnīra tabulā uz 3.vietu. Grupas uzvarētājas beļģietes uzreiz nonāca ceturtdaļfinālā, otro vietu ieņēma Krievija, bet Latvijas izlase kā trešās pozīcijas īpašniece otrdien astotdaļfinālā spēlēs pret C grupas otro labāko komandu Serbiju vai Franciju.

Tikai pirmo puslaiku Latvijas izlasē nospēlēja savainojumu guvusī komandas līdere iepriekšējās spēlēs Elīna Babkina. Šoreiz rezultatīvākā Latvijai bija Anete Šteinberga, kura guva 14 punktus un izcīnīja 20 atlēkušās bumbas. Kitija Laksa pievienoja 13 punktus, savukārt pa 10 punktiem guva komandas kapteine Gunta Baško-Melnbārde un Babkina. Uzvarētājām ar 17 punktiem izcēlās Anna Vautersa, kuras ieguldījums bija izšķirošs arī mača galotnē.

Beļģietes ar agresīvāku spēli biežāk tika pie bumbas un rezultatīvi noslēdza uzbrukumus, pirmajā ceturtdaļā nodrošinot sešu punktu pārsvaru (16:10). Arvien līderes cienīgi Latvijas izlasē spēlēja Elīna Babkina, latvietes rezultātu izlīdzināja un puslaika otrā daļa ritēja punkts punktā. Vairākus tālmetienus trāpīja Kitija Laksa, turpretim beļģietēm biežāk izdevās ar spēku nospēlēt rezultatīvi pie groza.

Otro puslaiku Latvija sāka ar Babkinu uz soliņa un divu punktu deficītu (33:35), taču spēja pārņemt vadību un pamazām pieaudzēt pārsvaru līdz deviņiem punktiem (49:40). Mača pēdējā ceturksnī beļģietes spēja divas minūtes pirms mača beigām samazināt rezultātu izlīdzināt un nākamajā uzbrukumā izvirzīties vadībā (58:56).

Pirmajās spēlēs Latvijas izlase zaudēja Krievijai un uzvarēja Melnkalnes izlasi. Savukārt Beļģijas uzvara pagarinājumā pār Krieviju nozīmēja, ka Latvijas basketbolistēm ir garantēta dalība vismaz astotdaļfinālā, jo savstarpējās spēlēs ar Krieviju un Melnkalni tika nodrošināta pozitīva gūto un zaudēto punktu starpība, līdz ar to latvietes grupā nevarēja palikt pēdējās.

Grupas uzvarētājas beļģietes uzreiz spēlēs ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas nonāks izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā, kur spēles paredzētas otrdien. Latvijas izlases nākamās pretinieces būs no C grupas, kur cīņu sāka Francija, Serbija, Slovēnija, Grieķija.

Piecas spēcīgākās Eiropas čempionāta dalībnieces iegūs ceļazīmi uz 2018.gada Pasaules kausa izcīņu, un cerības saglabās arī sestās vietas ieguvējas, ja pieciniekā iekļūs rīkotājvalsts Spānija.

Eiropas čempionāta finālturnīrs ilgs līdz 25.jūnijam. Latvijas izlase pēc lieliskā 2007.gada čempionāta, kad pirmo reizi tika sasniegts pusfināls un iegūta ceturtā vieta, vairs tik augstu nav bijusi. Iepriekšējos divos finālturnīros komandai nebija pa spēkam izkļūt no apakšgrupas.