Serbijas un Francijas basketbolistes tiek Eiropas čempionāta finālā

Serbijas sieviešu basketbola valstsvienība piektdien Budapeštā ar 74:72 uzvarēja Baltkrieviju un pirmā iekļuva Eiropas čempionāta finālā, liecina organizatoru informācija. Otrā pusfinālā Francijas basketbolistes vēlāk ar 63:58 pārspēja titula līdzšinējās īpašnieces spānietes.

Rezultatīvākā Serbijai ar 21 punktu bija Ana Daboviča, savukārt Baltkrievijai 22 punktus guva Jeļena Ļeučanka, kura izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas. Divarpus minūtes pirms spēles beigām rezultāts bija neizšķirts 69:69, tomēr galotnē labāk nospēlēja serbietes.

Spānijas valstsvienība pirms diviem gadiem finālā uzvarēja Franciju, kas šoreiz spēja revanšēties. Francūzietēm Sandrine Gruda guva 16 punktus un izcīnīja 12 bumbas pie groziem, turpretim Spānijai rezultatīvākā ar 13 punktiem bija Alba Torensa.

Krievijas izlase piektdien ar 73:65 uzvarēja Melnkalni pusfinālā par piekto vietu un sestdien cīnīsies ar Turciju, kas jau ceturtdien pārspēja Lietuvas basketbolistes. Piektās vietas īpašnieces nodrošinās dalību Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Eiropas čempiones izcīnīs ceļazīmi uz Riodežaneiro, bet nākamās četras spēcīgākās komandas iegūs tiesības startēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā. Eiropas čempiones un bronzas medaļnieces kļūs zināmas svētdien.

Jau vēstīts, ka Latvijas basketbolistēm Eiropas čempionāta finālturnīrs beidzās pēc pirmās grupu kārtas, kur izlase ierindojās ceturtajā vietā piecu komandu konkurencē. Otrajā grupu turnīra kārtā tika trīs labākās komandas.