Serbijas basketbolisti uzvar Somiju un iekļūst EČ ceturtdaļfinālā

Serbijas basketbolisti svētdien, 12.septembrī, Lillē (Francija) rezultatīvā spēlē ar 94:81 uzvarēja Somiju un iekļuva Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfinālā.

Serbijas rindās rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Miroslavs Raduļica, bet Nemanja Bjelica guva 19 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas zem groziem. Somijas izlasē Sasu Salins guva 26, bet Džamars Vilsons 15 punktus.

Serbija pārsvaru nodrošināja spēles pēdējā ceturtdaļfinālā, jo vēl trešajā spēles daļā viņiem bija tikai divu punktu pārsvars. Ceturtdaļfinālā Serbija tiksies ar Čehijas basketbolistiem. Jau ziņots, ka Čehija dienas pirmajā spēlē pārliecinoši ar 80:59 uzvarēja Horvātiju.

Jau ziņots, ka arī Čehijas vīriešu basketbola izlase svētdien, 13.septembrī, EČ astotdaļfināla spēlē ar rezultātu 80:59 (20:13, 28:18, 17:12, 15:16) sagrāva Horvātiju, kas pirms sacensībām tika saukta par vienu no turnīra galvenajām favorītēm. Vēl svētdien astotdaļfinālā spēkiem mērosies Izraēla - Itālija (plkst. 19.30) un Lietuva - Gruzija (plkst. 22).

Jau ziņots, ka Latvijas izlase sestdien astotdaļfinālā ar 73:66 uzveica Slovēniju un pēc 14 gadu pārtraukuma iekļuva EČ labāko astoņniekā. Ceturtdaļfinālā Ainara Bagatska trenētā komanda tiksies ar Franciju, kas ar 76:53 uzvarēja Turciju. Vēl vienu ceturtdaļfināla pāri veidos Grieķija un Spānija. Grieķija sestdien ar 75:54 uzveica Beļģiju, bet Spānija ar 80:66 pārspēja Poliju.