Serbijas basketbolisti pārliecinoši turpina pret Puertoriko, 1/4 finālā tiek vēl trīs valstis

Serbijas basketbola valstsvienība piektdien Ķīnā ar 90:47 uzveica Puertoriko izlasi pirmajā spēlē otrās grupu kārtas turnīrā un Pasaules kausa izcīņā turpināja krāt pārliecinošas uzvaras, liecina rīkotāju informācija. Pēc piektdienas vakara spēlēm kļuva skaidrs, ka serbi tāpat kā bez zaudējumiem spēlējošie Spānijas, Polijas un Argentīnas basketbolisti jau nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

(papildināts pēc dienas pēdējām spēlēm)
Serbijai ar 18 punktiem J grupas spēlē izcēlās Nemanja Bjelica, turpretim Puertoriko valstsvienībā rezultatīvākais bija 11 punktus guvušais Deivids Uertass.

Dienas otrajā spēlē J grupā Spānija ar 67:60 pārspēja Itālijas izlasi, nodrošinot dalību ceturtdaļfinālā. Grupā atlikusī Spānijas un Serbijas spēle ietekmēs ceturtdaļfinālu pāru sastāvu, taču abas komandas jau ir garantējušas iekļūšanu labāko astotniekā.

Ceturto uzvaru piektdien guva arī Polijas izlase, kas I grupas spēlē ar 79:74 pārspēja Krieviju. Vēlāk piektdien I grupā Argentīna ar 87:67 pārspēja Venecuēlu un tāpat kā Polija ar ceturto uzvaru turnīrā garantēja dalību ceturtdaļfinālā.

Otrajā kārtā K grupā spēlēs ASV, Čehija, Brazīlija un Grieķija, turpretim L grupā iekļuva Lietuva, Austrālija, Francija un Dominikānas republika. Pirmajā grupu kārtā visu aizvadīto spēļu rezultāti tiks ieskaitīti arī otrajā grupu kārtā.

Turnīra pirmajā posmā 32 valstsvienības tika sadalītas astoņās grupās, kur pēc apļa izspēles pa divām labākajām vienībām iekļuva nākamajā grupu kārtā. Otrajā grupu kārtā 16 komandas ir sadalītas četrās grupās, no kurām pa divām komandām tiks ceturtdaļfinālā.

Pasaules kausa izcīņā tiks izspēlēts arī zemāko vietu sadalījums, jo septiņas valstsvienības iekļūs Tokijas olimpisko spēļu dalībnieku vidū, bet 16 izlases nopelnīs iespēju piedalīties olimpiskās kvalifikācijas turnīrā.

Finālturnīra spēles notiek astoņās pilsētās. Uzvarētāji Pasaules kausa izcīņā kļūs zināmi 15.septembrī Pekinā.