Serbijas basketbolistes atgriežas Eiropas čempioņu tronī

Serbijas sieviešu basketbola izlase svētdien Valensijā triumfēja 2021. gada Eiropas meistarsacīkstēs. Titulcīņā Serbija ar rezultātu 63:54 pārspēja Franciju, kas zaudējusi piecos finālmačos pēc kārtas.

Čempionēm ar 18 punktiem rezultatīvākā bija naturalizētā amerikāniete Ivonne Andersone, bet 15 punktus guva Jelena Bruksa. Francūzietēm 15 punktus sarūpēja Valeriāne Vukosavļeviča.

Serbijas basketbolistes par čempionēm kļuva arī 2015. gadā, bet aizpērn viņas izcīnīja bronzu. Divkārtējā čempione Francija finālā spēlēja piekto turnīru pēc kārtas un piedzīvoja piekto zaudējumu, astoto reizi gūstot sudrabu.

Par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Serbijas izlases uzbrucēja Sonja Vasiča.

Bronzas spēlē Beļģija ar rezultātu 77:69 uzvarēja Baltkrieviju.

Beļģietēm 21 punktu guva un desmit bumbas zem groziem izcīnīja Emma Mēsemana, 17 punktus guva Antonija Delāre, bet 15 punkti bija Kiārai Linskensai. Baltkrievijas izlasē 15 punktus guva Anastasija Veramejenka, bet desmit punkti, 12 bumbas zem groziem un astoņas rezultatīvas piespēles bija Marijai Papovai.

Beļģijas basketbolistes bronzas medaļas izcīnīja otro reizi vēsturē – trešo vietu viņas guva arī 2017. gadā.

Pirms tam sestdien pusfinālos Francija ar 73:61 uzvarēja Baltkrievijas valstsvienību, bet Serbija ar 74:73 bija pārāka pār Beļģiju.

Pusfinālistes un pirmajā sešiniekā iekļuvusī Bosnija un Hercegovina, kā arī Krievija nodrošināja vietu 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.

Finālturnīrā piedalījās 16 izlases, kas sadalītas pa četrām apakšgrupā. Ceturtdaļfinālā vietu nodrošināja četru grupu uzvarētājas, bet otro un trešo vietu ieguvējas cīnījās "play-off" pirmajā kārtā.

Eiropas čempionāta finālturnīrs norisinājās Valensijā un Strasbūrā. Latvijas izlase šī gada meistarsacīkstēm nekvalificējās.

Trešo reizi vēsturē meistarsacīkstes norisinājās divās valstīs. 2015. gadā finālturnīrs notika Ungārijā un Rumānijā, bet aizpērn čempionātu uzņēma Serbija un Latvija. Pēc diviem gadiem kontinenta spēcīgākās komandas uzņemas Slovēnija un Izraēla.