Serbiem uzvara pār Krieviju saglabā izredzes uz pirmo Eiropas čempionu zeltu

Serbijas valstsvienība piektdien Stambulā ar 87:79 pārspēja Krievijas basketbolistus Eiropas meistarsacīkšu pusfinālā un pretendēs pirmo reizi kopš Dienvidslāvijas iziršanas kļūt par kontinenta čempioniem, liecina organizatoru informācija. Finālā serbu pretinieki būs vēl nevienā spēlē nezaudējušie slovēņi.

Serbijai ar 24 punktiem izcēlās Bogdans Bogdanovičs, savukārt Bobana Marjanoviča rēķinā bija 18 punkti. Krievijai ar 33 punktiem rezultatīvākais bija Aleksejs Šveds.

Kopš pirmās ceturtdaļas vidus Serbijas izlase arvien bija vadībā, tomēr pēdējā ceturtdaļa izvērtās gana spraiga, jo krievi četras minūtes pirms beigu svilpes deficītu sadeldēja līdz diviem punktiem (73:75). Tomēr galotnē Serbijai rezultatīvi nospēlēja Bogdanovičs un Krievijas izlasei izglābties neizdevās.

Latvijas valstsvienība ar Serbiju un Krieviju tikās grupas kārtā, spēles aizvadot ar mainīgām sekmēm. Latvieši Serbijai zaudēja, bet Krievijas izlasi pieveica.

Serbijas izlase līdz šim Eiropas čempionāta finālā ir spēlējusi vienu reizi, kad 2009.gadā Polijā izšķirošajā spēlē zaudēja Spānijai. Iepriekšējā turnīrā serbi spēlē par bronzas medaļām atzina Francijas basketbolistu pārākumu.

Jau vēstīts, ka ceturtdien finālā iekļuva Slovēnijas izlase, kas pārliecinoši pārspēja līdzšinējo čempioni Spāniju, bet iepriekš ceturtdaļfinālā uzveica arī Latvijas basketbolistus. Slovēnijai kā neatkarīgai valstij Eiropas čempionātos lielākais panākums līdz šim bija 2009.gadā iegūtā 4.vieta. Turpretim Spānijas izlase iepriekšējos četros Eiropas turnīros trīsreiz kļuva par čempioni, bet šoreiz galveno favorītu maksimums būs ne vairāk kā bronzas godalgas.

Eiropas čempionāts ar finālspēlēm par zelta un bronzas godalgām noslēgsies svētdien.