Saskaņotas sadarbības trūkums sarežģī basketbolistiem ceļu uz uzvaru pār Zviedriju

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien izcīnīja pirmo uzvaru Pasaules kausa kvalifikācijā, B grupas spēlē Rīgā pieveicot Zviedriju ar 82:73. Ceļš uz uzvaru gan nebija vienkāršs, un komandai bez vairākiem tās līderiem jau mača gaitā bija jāmeklē risinājumi sadarbības uzlabošanai.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars atzina, ka zviedri jau iepriekšējā mačā pret Ukrainu radīja lielas problēmas groza tuvumā, bet, analizējot šo divcīņu, izdevās līdzīgu situāciju novērst. Labākai gatavībai pietrūcis vismaz viens treniņš - aizsardzības lietas bijušas izrunātas, bet pietrūcis laika tās “sagremot”.

Latvijas basketbola izlase uzvar sarežģītā spēlē pret Zviedriju
00:00 / 02:03
Lejuplādēt

Savukārt 155. spēli valstsvienībā aizvadījušais izlases kapteinis Jānis Blūms uzskata, ka, spēlējot šādā sastāvā bez potenciālajiem līderiem, vajadzējis vienu uzvaru, lai iegūtu pārliecību. Blūms atzina, ka citi varianti spēlē nebija pieļaujami un spraigais mačs līdzjutējiem bijis skatāms.

Spēles ievadā Latvijas uzbrukumu smailē visbiežāk redzējām Žani Peineru un Anžeju Pasečņiku – viņi divatā guva 17 no pirmajiem 26 punktiem. Vecvagara vadītās izlases aizsardzība nebija diez ko droša, to pārtraukumā atzina gada basketbola trenera balvai nominētais Mārtiņš Zībarts. Viņš uzsvēra, ka cikla sākumā nav pamata kritizēt komandu par kādu neizdošanos, jo sadarbības vēl jāveido.

Zviedri arī spēles turpinājumā tika pie brīviem metieniem, ar pāris piespēlēm viņiem izdevās nogādāt bumbu soda laukumā un gūt vieglus punktus no groza apakšas. Zviedriem bija mazāk kļūdu, un pirmajā puslaikā viņi arī par 13 metieniem vairāk apdraudēja sāncenšu grozu.

Ilggadējā Latvijas sieviešu izlases kapteine Gunta Baško-Melbārde izbaudīja maču kopā ar savām kluba biedrenēm un atzina, ka spēli bija prieks skatīties. Latvijas izlase apliecināja savu potenciālu, atspēlēlējoties no mīnusiem, sacīja "TTT Rīga" basketboliste.

Savukārt uzvarētājiem 18 punktus guvušais Peiners atzina, ka šī spēle tāpat kā iepriekšējais mačs, kurā viesos tika zaudēts Turcijai, nebija īpaši veiksmīga. Komanda ilgi taustījās, un sniegums aizsardzībā ir jāuzlabo, viņš teica.

Tomēr galotnē Latvijas izlase saglabāja vismaz septiņu punktu pārsvaru, un pēdējā minūtē "Arēnā Rīga" skatītāji jau sumināja savējos ar pirmo panākumu. Arī ilggadējais izlases fans, aktieris Arnis Līcītis, kurš tāpat kā visi līdzjutēji priecājas par uzvarām un bēdājas par zaudējumiem.

Uzvarētājus apsveikušais Zviedrijas izlases galvenais treneris Vedrans Bosničs atzina, ka viņa vadītajai komandai nācies savākt piezīmju normu, tādēļ tā zaudējusi agresivitāti, taču apliecinājusi uzteicamu cīņassparu.

Nākamās spēles Latvijas izlasei notiks 23. un 26. februārī, kad Rīgā viesosies Ukrainas un Turcijas basketbolisti.