Saeimas apakškomisijas vadītājs: Pilsonība ASV basketbolistei nebūtu pareizs signāls

Latvijas pilsonības piešķiršana ASV basketbolistei Šejai Pedijai nebūtu pareizs risinājums, jo varētu ietekmēt pašmāju jauno sportistu motivāciju tiekties pēc augstākajiem sasniegumiem, Latvijas Radio teica Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (JKP).

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija nolēma nevirzīt jautājumu par pilsonības piešķiršanu Pedijai izskatīšanai Saeimas sēdē. Riekstiņš saskata vairākus argumentus, kādēļ avansā pilsonības piešķiršana sportistiem par īpašiem nopelniem nebūtu vēlama. 

Sandis Riekstiņš par Šejas Pedijas pilsonībuMārtiņš Kļavenieks

  Vēl otrdien Saeimas namā tika sveikti mācībās un sportā labākie Latvijas jaunatnes basketbola līgas spēlētāji, labākie treneri un tiesneši, vienlaicīgi arī uzmundrinot viņus tiekties pēc jauniem panākumiem. Riekstiņš saskata, ka ārzemnieku naturalizēšana var samazināt perspektīvas pašmāju jaunajiem talantiem. 

  "Teicām malači, trenējaties, bet, kad pienāks brīdis spēlēt izlasē, ļoti iespējams, paņemsim kādu citu," paskaidroja Riekstiņš. 

  Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs arī piebilda, ka varētu naturalizēt visu basketbola izlases pamatsastāva piecinieku, ja mērķis ir tikt uz olimpiskajām spēlēm. Tad olimpiskajam startam varētu kvalificēties ar garantiju. Riekstiņš uzsvēra, ka vēlas just līdzi pašmāju basketbolistēm, lai arī viņu panākumi šogad varētu nebūt tik izcili. 

  Pedija bija iekļauta Latvijas valstsvienības kandidātos ar cerību, ka spēlētājai pilsonību varētu piešķirt līdz 27.jūnijam, kad sāksies Eiropas čempionāta finālturnīrs, kas daļēji notiks Rīgā. Pediju par komandai vajadzīgu meistarīgu basketbolisti nosauca arī izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

  Iepriekšējās divas sezonas Pedija spēlēja Latvijas čempionvienībā "TTT Rīga". 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti