RSU basketbolistes sasniedz LSBL čempionāta pusfinālu

"Rīgas Stradiņa universitāte" (RSU) dāmu komanda pirmdien Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) ceturtdaļfināla izšķirošajā - trešajā - spēlē ielaida tikai 30 punktus, pieveicot "Daugavpils Universitāti" (DU) un sasniedzot pusfinālu. RSU komanda svinēja uzvaru ar rezultātu 53:30, sērijā līdz divām uzvarām gūstot panākumu ar 2-1.

Pirmajā un ceturtajā ceturtdaļā DU komanda guva vien pa četriem punktiem. Pēc puslaika RSU bija vadībā ar 29:16, spēles beigās pārsvaru palielinot. DU vienība šajā mačā no spēles realizēja tikai deviņus no 69 metieniem, uzbrūkot vien ar 13% precizitāti.

RSU komanda šajā mačā izcīnīja 78 atlēkušās bumbas, kas ir jauns turnīra rekords, bet iepriekšējais kopš 2014.gada piederēja "TTT Rīga-Juniores" komandai, kura togad pret Raplas "AmEst" komandu izcīnīja 74 bumbas zem groziem.

Uzvarētājām komandas kapteine Guna Lagzdiņa guva 18 punktus un izcīnīja 24 atlēkušās bumbas, kamēr Alise Markova izcēlās ar desmit punktiem un 11 atlēkušajām bumbām.

Savukārt DU komandā piecus punktus sameta Ksenija Starovoitova, bet pa četriem guva Viktorija Ivanova, Olesja Jevsejeva un Jolanta Rimša.

Pusfinālā RSU tiksies ar "Liepājas papīrs"/LSSS vienību.

Jau ziņots, ka sērijas pirmajā spēlē RSU uzvarēja ar 58:52, bet otrajā mačā DU revanšējās ar 59:54.

Tikmēr otrā ceturtdaļfinālā pārliecinošu uzvaru svinēja "TTT Rīga-Juniores", kas sērijā ar 2-0 pieveica "Latvijas Universitāti". Pusfinālā viņas tiksies ar kluba pirmo komandu "TTT Rīga", abām vienībām pirmo maču aizvadot trešdien.

LSBL pusfinālam kvalificējās Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta divas spēcīgākās komandas "TTT Rīga" un "Liepājas papīrs"/LSSS, bet vēl trīs vienības no elites divīzijas - RSU, "TTT Rīga - Juniores" un "Latvijas Universitāte" - un labākā starptautiskās divīzijas komanda no Latvijas, "Daugavpils Universitāte" cīnījās ceturtdaļfinālā.

Pusfinālsērijas, kas ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām, sāksies šajā nedēļā, bet finālsērija, kurā uzvarētāja tiks noskaidrota līdz trim panākumiem, startēs aprīļa vidū.

Pērn finālsērijā "TTT Rīga" ar 3-0 pārspēja Liepājas basketbolistes, piekto gadu pēc kārtas un 16.reizi vēsturē izcīnot valsts čempiones titulu.

Cīņa par Latvijas čempionāta medaļām šogad notiek 27.reizi, bet LSBL izslēgšanas spēles risinās 23.reizi. "TTT Rīga" rēķinā ir 16 čempionu tituli (1992, 1993, 1995, 2001-2005, 2007, 2008, 2010, 2011, 2014, 2015, 2016 un 2017), RTU komandas uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpušas piecas reizes, trīs tituli ir "Cēsīm" (2009, 2012, 2013), bet pa vienam - "TTT Rapa" (1999) un "Avantis"/"Turība" (2006).