«Rīga» basketbolisti izcīna zeltu 3x3 Pasaules tūres posmā Filipīnās

Latvijas komanda "Rīga" svētdien 3x3 basketbola Pasaules tūres "Masters" posmā Filipīnās izcīnīja uzvaras trijās spēlēs izslēgšanas kārtā un triumfēja turnīrā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts pēc turnīra noslēguma)
Olimpiskie čempioni Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš finālā ar 21:19 pieveica Beļģijas "Antwerp", kas bija izlikti ar pirmo numuru. Rīdzinieki turnīrā tika izlikta kā potenciāli otrā spēcīgākā komanda.

Miezis finālā guva 10 punktu, savukārt sešus punktus pievienoja Lasmanis.

Tūres posma fināla epizodes

Finālu "Rīga" sāka nevainojami, panākot 7:1, taču "Antwerp" atguvās un pārņēma vadību ar 16:14. Divi Mieža tālmetieni ļāva "Rīgai" atgūt vadību (19:17) un punktu spēlei Miezis pielika ar precīzu soda metienu.

Miezis pēc uzvaras intervijā rīkotājiem atzina, ka pret "Antwerp" vienmēr ir grūti spēlēt, bet pēdējās minūtēs komandai izdevās pārņemt spēles gaitu savās rokās. Miezis piebilda, ka ar Lasmani sastāvā "Rīga" ir pavisam cita komanda, un viņš priecājās par komandas biedra atgriešanos sastāvā.

Dienas sākumā ceturtdaļfinālā latvieši ar 21:13 uzveica Šveices vienību "Lausanne", bet vietu finālā nopelnīja ar uzvaru 21:18 pār Nīderlandes komandu "Amsterdam".

Ceturtdaļfinālā uzvarētājiem Krūmiņš bija rezultatīvākais ar deviņiem punktiem, bet Lasmanis pievienoja septiņus punktus. Savukārt krietni spraigākā pusfinālā "Rīgai" ar 10 punktu guvumu izcēlās Lasmanis, turpretim deviņi punkti bija Mieža rēķinā.

Iepriekš grupā latvieši Cebu pilsētā uzvarēja Japānas komandu "Utsunomiya" (22:14) un Mongolijas vienību "Sansar" (22:8). Ceturtdaļfinālā iekļuva grupas divas labākās vienības.

Vasarā Lasmanis spēlēja profesionālā līgā ASV un Krūmiņš dziedēja traumu, tādēļ tolaik komanda spēlēja dažādos sastāvos. Septembra sākumā "Rīga" uzvarēja arī komandai iepriekšējā posmā Monreālā, kur pirmo reizi sezonā bija ar visiem četriem olimpiskajiem čempioniem sastāvā.