Raimonds Vējonis piesakās Basketbola savienības prezidenta amatam

Bijušais Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis pieteicis savu kandidatūru uz Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidenta amata krēslu, vēsta LBS.

Pēdējā LBS ikgadējā biedru sapulcē, kas notika 14.novembrī, šobrīdējais organizācijas vadītājs Valdis Voins paziņoja, ka nākamā sapulce jāsasauc 2020.gada 21.janvārī, kurā saskaņā ar LBS statūtiem, jāievēl prezidents un padome nākamajam četru gadu ciklam.

Saskaņā ar LBS statūtiem, LBS biedri prezidenta amata kandidātus var izvirzīt ne vēlāk kā vienu kalendāro mēnesi pirms sapulces - līdz 2019.gada 20. decembrim plkst.17.

Voins jau iepriekš paziņoja, ka uz trešo termiņu nekandidēs.

Visi LBS biedri saņēmuši informāciju par procedūru, saskaņā ar kuru tiek izvirzīti prezidenta amata kandidāti, kā arī valdes apstiprināto vēlēšanu reglamentu.

Saskaņā ar LBS statūtu punktu 5.6.1. ikviens LBS biedrs ir tiesīgs izvirzīt prezidenta amata kandidātu, iesniedzot ģenerālsekretāram rakstveida iesniegumu un pievienojot izvirzītā kandidāta rakstveida piekrišanu ieņemt prezidenta amatu, kandidāta autobiogrāfiju, kandidāta sagatavotu rakstveida attīstības programmu un prioritātes četru gadu periodam.

2019.gada 13.decembrī saņemts oficiāls Kaspara Ciprusa pieteikums LBS prezidenta amatam. Savukārt septembra beigās savu kandidatūru pieteica Anete Jēkabsone-Žogota.

Rīgas Ostas policijas priekšnieks Voins, kurš LBS prezidenta amatu ieņem kopš 2011.gada 2.februāra, organizācijas vadībā aizstāja ilggadējo prezidentu Ojāru Kehri. Iepriekšējās vēlēšanās 2016.gada janvārī viņš bija vienīgais kandidāts uz amatu un tika pārvēlēts vienbalsīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt