Prognoze: Nākamā NBA raidīšanas līguma summa trīskāršosies līdz 75 miljardiem dolāru

Ziemeļamerikā skatītāju skaits Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlēm televīzijā pēc pandēmijas ietekmētās pērnās sezonas ir pieaudzis, bet ilgtermiņā tendence ir uz kritumu, kas gan vietējā tirgū neatstās ietekmi uz nākamo raidīšanas līguma summu, un tā varētu apmēram trīskāršoties līdz 75 miljardiem dolāru deviņos gados, vēstīja raidorganizācija "NBC Sports".

Pašreizējais līgums, kas ir spēkā līdz 2024./2025.gada sezonai, paredz NBA saņemt 24 miljardus dolāru deviņos gados jeb vidēji 2,6 miljardus dolāru gadā. Savukārt nākamais līgums varētu nodrošināt apmēram 8 miljardus dolāru gadā, kas ietekmētu arī spēlētāju līgumu summas. 

Sporta mediju jomā informēta persona raidorganizācijai CNBC pastāstīja, ka darījuma summa ar "Turner Sports" un ESPN varētu būt 70,2 miljardi eiro, bet svarīgs jautājums būs arī maksa par straumēšanas pakalpojumiem. Uzskata, ka lietotāju paradumi mainās, kas negatīvi ietekmē skatītāju skaitu televīzijā, tomēr jaunā paaudze neatsakās no NBA, bet lieto saturu atšķirīgi. 

Par raidīšanas tiesību pārdošanu saņemto naudu NBA apmēram uz pusēm dala līga un spēlētāji. Tādēļ lielāki ienākumi no raidīšanas tiesībām palielinās klubiem algu griestus un nodrošinās daudz pievilcīgākus līgumus pieprasītākajiem basketbolistiem, taču savs ieguvums būs arī tālākiem rezervistiem. 

Arī jaunais līgums Ziemeļamerikā atstātu NBA aiz Nacionālās futbola līgas (NFL) rādītājiem, tomēr būtiski pietuvotos tās vairāk nekā 100 miljardu dolāru līgumam 11 gados. Sagaidāms, ka detalizētas sarunas par NBA jauno raidīšanas tiesību līgumu varētu sākties apmēram pēc gada. 

NBA pozīcijas sarunās par lielāku līgumu stiprinās basketbola lielāka atpazīstamība pasaulē un jaunāka auditorija nekā NFL. "CBS Sports" prezidents Nīls Pilsons atzina, ka spēļu reitingi ļaus NBA sarunās prasīt ievērojami lielāku summu. NBA oficiālu informāciju par mediju darījumu finansēm nesniedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti