Porziņģis vēlreiz labo sezonas rezultativitātes rekordu «Mavericks» uzvarā, Bertāns samet 19 punktus «Wizards» zaudējumā

Kristaps Porziņģis pirmdien aizvadīja otro rezultatīvāko spēli savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) karjerā, tādējādi veicinot Dalasas „Mavericks” panākumu pret Indianas „Pacers” (112:103). Savukārt citā mačā Dāvis Bertāns sameta 19 punktus, kamēr viņa pārstāvētā Vašingtonas „Wizards” ar 117:125 atzina Goldensteitas „Warriors” pārākumu. Tikmēr uzvaru izcīnīja Rodiona Kuruca Bruklinas „Nets”, kas ar 119:97 pieveica Fīniksas „Suns”, vēsta NBA.

Latviešu basketbolists Porziņģis guva 38 punktus, kas ir tikai par diviem mazāk nekā viņa karjeras rekords. Divciparu rādītāju Dalasas pamata centra spēlētājs guva arī atlēkušajās bumbās, izcīnot duci. Liepājnieks šajā spēlē 36 minūtēs (36:25) arī pārtvēra vienu pretinieku bumbu. Viņš precīzi iemeta sešus no 13 tālmetieniem, bet no tuvākas distances viņš trāpīja četrus no septiņiem mēģinājumiem. Savukārt no soda metienu atzīmes viņš nekļūdīgi cauri tīkliņam meta 12 reizes.

Porziņģis aizvada sezonas rezultatīvāko spēli

Jau iepriekš ziņots, ka Porziņģis piektdien sameta 35 punktus, tādējādi aizvadot rezultatīvāko spēli „Mavericks” kreklā.

Līdz šim karjeras rezultatīvāko spēli latvietis aizvadīja 2017. gadā, kad Ņujorkas „Knicks” rindās viņš tikās tieši ar „Pacers”, gūstot 40 punktus.

Pēc spēles liepājnieks pauda, ka NBA sezona nevar būt vienmērīgi laba, tāpēc dažreiz sanāk arī spert soļus ne tikai uz priekšu, bet arī atpakaļ. „Šodien spērām soli uz priekš. Ir sajūta, ka kā komanda kļūsim tikai labāki,” medijiem teica Porziņģis.

Dalasas klubs turpina spēlēt bez sava līdera Luka Dončiča, kurš vēl atgūstas no potītes savainojuma.

Tikmēr citā spēlē Bertāns 32 minūtēs iemeta 19 punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu un bloķēja vienu metienu. "Latviešu lāzers" trāpīja piecus no septiņiem trejačiem, vienu no diviem divpunktu metieniem, kā arī divus no trim soda metieniem.

Bertāna spēles momenti

Anžejs Pasečņiks šajā spēlē nepiedalījās.

Citā mačā pieticīgs spēles laiks tika atvēlēts Kurucam, kurš laukumā bija vien trīs minūtes (3:11). Šo laiku viņš gan prata izmantot, gūstot piecus punktus un rezultatīvi asistējot partnerim. Kurucs trāpīja savu vienīgo trīspunktu metienu, bet no divu punktu atzīmes viņš trāpīja vienu no diviem metieniem.

Sezonas kopvērtējumā Dalasas „Mavericks” ar 31 uzvaru 50 spēlēs ieņem 6. vietu NBA Rietumu konferencē. Savukārt Bruklinas „Nets” ar 22 panākumiem 49 spēlēs ir 7. vietā Austrumu konferencē. Trīs pozīcijas zemāk ir Vašingtonas „Wizards” ar 17 uzvarām 49 spēlēs.