Porziņģis veicina «Mavericks» uzvaru; Bertāna «Wizards» pēdējā ceturtdaļā zaudē

Latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" piektdien pēdējā ceturtdaļā nenoturēja vadības grožus un ar 108:113 piekāpās Klīvlendas "Cavaliers". Savukārt citā spēlē zaudējumu cieta "Wizards" tiešie konkurenti Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) kopvērtējumā, jo Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 122:106 pieveica Orlando "Magic", liecina NBA informācija.

Porziņģis spēli uzsāka starta pieciniekā, laukumā pavadot gandrīz 34 minūtes (33:49). Liepājnieks divās statistikas ailītēs spēja sakrāt divciparu rādītājus - viņš guva 24 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Tāpat Porziņģa kontā piecas rezultatīvas piespēles un pieci bloki. Latviešu basketbolists precīzs bija četros no deviņiem trejačiem, kā arī četros no septiņiem divpunktu metieniem. No soda līnijas viņš realizēja visus četrus metienus.

Porziņģa spilgtākas epizodes

Porziņģis kļuvis par trešo spēlētāju, kurš šosezon vienas spēles ietvaros spējis gūt 24 punktus, izcīnīt desmit atlēkušās bumbas, atdot piecas rezultatīvas piespēles un veikt piecus blokus. Tāpat viņš ir otrais spēlētājs "Mavericks" vēsturē, kurš sakrājis šādus rādītājus. Pirms viņa to paveicis vienīgi Dirks Novickis.

Dalasas komandā rezultatīvākais ar 33 punktiem bija Luka Dončičs.

Savukārt Bertāns komandas pirmajā spēlē pēc visu zvaigžņu nedēļas nogales bija pieticīgāks. Sev atvēlētajās 26 minūtēs (26:03) viņš guva desmit punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, kas bija labākais rādītājs komandā. Rūjienietis atdeva arī divas rezultatīvas piespēles un bloķēja vienu pretinieku metienu. Viņš trāpīja divus no septiņiem tālmetieniem, kā arī četrus no pieciem sodiņiem.

Anžejs Pasečņiks šajā spēlē nepiedalījās.

"Wizards" komandas laba Bredlījs Bīls sameta 26 punktus.

Vēl pirms pēdējās ceturtdaļas sākuma "Wizards" bija vadībā ar sešu punktu pārsvaru, ko izdevās pat palielināt. Tomēr ceturtdaļas vidū pirmo reizi vadībā izvirzījās viesi, kas uzvarēja spēlē.

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" ar 34 uzvarām 56 spēlēs ieņem sesto vietu NBA Rietumu konferencē. Savukārt "Wizards" ar 20 uzvarām 54 mačos ir devītie NBA Austrumu konferencē. Priekšā esošie Orlando "Magic" 56 spēlēs tikuši pie 24 uzvarām.

Nākamo spēli vēlāk sestdien "Mavericks" aizvadīs viesos pie Atlantas "Hawks", savukārt svētdien "Wizards" Čikāgā spēlēs pret vietējo "Bulls" vienību.