Porziņģis pēc 20 mēnešu pauzes atgriežas ar rezultatīvu sniegumu «Mavericks» zaudējumā

Kristaps Porziņģis trešdien pirmajā spēlē kopš 2018.gada februāra guva 18 punktus un izcēlās ar enerģisku sniegumu, kā arī rezultativitāti vairākos citos statistikas rādītājos. Latvieša pārstāvētais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Dalasas "Mavericks" pārbaudes spēlē Detroitā ar 117:124 piekāpās vietējam "Pistons", liecina NBA informācija.

Porziņģis laukumā devās pamatsastāvā un 19 minūtēs (19:07) izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja un pārtvēra vienu bumbu. Kristaps trāpīja divus no septiņiem trīspunktu metieniem, piecus no 11 divpunktu raidījumiem un abus soda metienus.

Kristaps Porziņģis spēlē pret "Pistons"

Pirmo pirmssezonas pārbaudes spēli "Mavericks" sastāvā aizvadīja arī Luka Dončičs, kam paredz veiksmīgu sadarbību ar Porziņģi. Dončičs guva 21 punktu, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un veica piecas rezultatīvas piespēles. Zaudētāju sastāvā Porziņģis bija otrais rezultatīvākais aiz Dončiča.

Porziņģis pēc mača žurnālistiem atzina, ka netrāpīja daudzus brīvus metienus, bet uzsvēra, ka priecājas beidzot atgriezties spēlē. Otrajā ceturtdaļā Kristaps netrāpīja sešus no septiņiem metieniem, tomēr mačā kopumā "Mavericks" guva 13 punktus vairāk nekā zaudēja, kad Kristaps bija laukumā.

"Kādu laiku biju prom, tāpēc jutos labi, atgriežoties laukumā," Porziņģi citēja "The Dallas Morning News". "Ziniet, [laukumā] jutos tīri dabiski, jutos mazliet spēcīgāks. Necentos darīt pārāk daudz, iejutos ritmā un jutos labi. Gribēju trāpīt vairāk metienus."

Ar lielām cerībām Porziņģis raugās arī uz sadarbību ar Dončiču. "Ar viņu [Dončiču] spēlēt ir superviegli. Ar aizrautību gaidu mūsu sadarbības attīstību, lai viss darbotos vēl augstākā līmenī," teica Latvijas basketbolists.

Atzinīgi Kristapa veikumu novērtēja "Mavericks" galvenais treneris Riks Kārlails.

"Man patika, kā [Porziņģis] spēlēja," teica Kārlails. "Labi kustējās. Bija redzams, ka viņš bija priecīgs atgriezties. Viņam bija lielisks sākums, trāpot trīs vai četrus metienus pēc kārtas."

"Pistons" ar 19 punktu guvumu izcēlās Lūks Kenards.

Ceļgala saišu plīsuma dēļ Porziņģis 2018./2019.gada sezonā nespēlēja, bet janvārī no Ņujorkas "Knicks" tika aizmainīts uz "Mavericks". Šovasar Porziņģis vienojās par jaunu līgumu ar Dalasas klubu, kas 24 gadus vecajam basketbolistam paredz piecos gados 158 miljonu dolāru atalgojumu.

NBA sezonu "Mavericks" sāks 23.oktobrī pret Dāvja Bertāna pārstāvēto Vašingtonas "Wizards". Nākamā pārbaudes spēle "Mavericks" būs piektdien Dalasā pret Milvoki "Bucks", pirmoreiz atrādoties saviem līdzjutējiem.

Pārbaudes spēli trešdien aizvadīja arī Dāvis Bertāns, kura pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" ar 137:98 pārspēja Ķīnas klubu "Long Lions". Dāvis astoņās minūtēs guva 12 punktus, trāpot trīs no četriem trīspunktniekiem un visus trīs soda metienus.