Porziņģis «Mavericks» zaudējumā turpina būt rezultatīvs, spēli noslēdz ar lauztu degunu

Trešajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pēc kārtas vairāk nekā trīsdesmit punktus guvis Kristaps Porziņģis, kura pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 107:121 piekāpās Memfisas "Grizzlies", bet latvietim laukumā neveiksmīgā epizodē salauza degunu, vēstīja raidorganizācija ESPN.

Spēles trešajā ceturtdaļā Porziņģis devās cīņā par atlēkušo bumbu un saņēma "Grizzlies" basketbolista Džoša Džeksona sitienu pa seju ar elkoni. Pēc palīdzības sniegšanas Kristaps gan atgriezās laukumā.

Porziņģis 29 minūtēs (29:08) sameta 32 punktus. Trešo spēli pēc kārtas liepājnieks divciparu rādītājus sakrāja divos rādītājos, jo viņa kontā arī 12 atlēkušās bumbas. Tāpat viņš arī padeva divas rezultatīvas piespēles, savāca divas pārtvertas bumbas, uzlika vienu bloku. Porziņģis precīzi sameta piecus no 11 tālmetieniem, piecus no deviņiem divpunktu metieniem, kā arī septiņus no septiņiem soda metieniem.

Porziņģa spēles momenti

Porziņģis šosezon kļuvis par ceturto spēlētāju, kurš trīs spēlēs pēc kārtas guvis vismaz 30 punktus un izcīnījis vismaz 10 atlēkušās bumbas. Iepriekš to paveicis viņa komandas biedrs slovēnis Luka Dončičs, grieķis Jannis Adetokunbo un amerikānis Kavajs Lenards.

Dalasas klubs vēl arvien spēlē bez sava līdera Dončiča, kurš atgūstas pēc potītes traumas. Šajā laika posmā ievērojami uzlabojusies Porziņģa rezultativitāte.

Porziņģim ceturtdien paredzēts ārsta apmeklējums, pēc kura varētu kļūt zināms, vai viņam ārstēšanās dēļ būs jāizlaiž kādas spēles. Sarunā ar žurnālistiem pēc spēles Kristaps apliecināja, ka deguns tiešām ir lauzts.

Rezultatīvu spēli aizvadīja arī Rodions Kurucs, kurš ar 12 punktiem veicināja Bruklinas "Nets" panākumu pret Goldensteitas "Warriors" (129:88), liecina NBA informācija.

Uz maiņu nākušais Kurucs spēlēja 26 ar pusi minūtes (26:31), kas ir viņa ilgākais spēles laiks šosezon. Latvietis šajā mačā guva 12 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Kurucs trāpīja divus no sešiem trejačiem, divus no trim divpunktu metieniem un abus soda metienus.

Kurucam šī bija dzimšanas dienas spēle. Latviešu basketbolists trešdien svinēja savu 22. gadskārtu.

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" ar 31 uzvaru 50 spēlēs ieņem 6. vietu NBA Rietumu konferencē. Savukārt "Nets" ir 7. vietā Austrumu konferencē ar 23 uzvarām 50 spēlēs.

Nākamo spēli sestdien "Mavericks"  aizvadīs pret Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika Vašingtonas "Wizards". Tiesa, Pasečņiks pašlaik nosūtīts uz komandas fārmklubu.

"Nets" nākamo spēli aizvadīs svētdien, kad spēkosies ar pagājušās sezonas čempioniem Toronto "Raptors".