Porziņģis kaldina «Wizards» uzvaru; Džeimss kļūst par visu laiku otro rezultatīvāko NBA

Rezultatīvu spēli sestdien aizvadīja latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis, kurš veicināja Vašingtonas "Wizards" uzvaru pret Losandželosas "Lakers" (127:119). Savukārt Dāvja Bertāna Dalasas "Mavericks" ar 108:127 piekāpās Šarlotas "Hornets", liecina Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) informācija.

Porziņģis spēli uzsāka starta pieciniekā, kopumā uz parketa esot 26 minūtes (25:54). To laikā viņš guva 27 punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu pretinieku bumbu. Liepājnieks trāpīja vienu no trim tālmetieniem, astoņus no 14 divpunktu metieniem un astoņus no desmit sodiņiem. Viņš bija rezultatīvākais spēlētājs komandā.

Porziņģa spēles spilgtākie momenti

Losandželosas komandā Lebrons Džeimss guva 38 punktus, kļūstot par otro visu laiku rezultatīvāko spēlētāju NBA vēsturē. Viņš karjeras laikā Ziemeļamerikas prestižākajā līgā guvis 36 947 punktus, apsteidzot Karlu Malonu (36 928). Vairāk punktus guvis vienīgi Karīms Abduls Džabars, kurš karjeras laikā sakrāja 38 387 punktus.

Tikmēr Bertāns "Mavericks" zaudējumā spēlēja nepilnas 12 minūtes (11:48), kurās guva divus punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un nopelnīja sešas piezīmes. Viņš realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem, bet abi trejači bija nesekmīgi.

Rezultatīvākais Dalasas komandā bija Luka Dončičs, kurš izcēlās ar 37 punktiem.

Tikmēr "Hornets" labā Mailzs Bridžs guva 23 punktus.

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" ar 43 uzvarām 71 spēlē ir piektajā vietā NBA Rietumu konferencē. Tikmēr "Wizards" ar 30 panākumiem 70 mačos ir 12. vietā Austrumu konferencē.

NBA izslēgšanas spēļu turnīram uzreiz kvalificēsies sešas labākās katras divīzijas komandas. Septītās līdz desmitās vietas ieguvēji izspēlēs "play-in" mačus, lai noskaidrotu vēl divas komandas, kas pievienosies konferences labākajām "play-off" turnīrā.