Porziņģis ar iespaidīgu sniegumu «Mavericks» pēdējā treniņspēlē nopelna uzslavas

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" otrdien pagarinājumā ar 118:115 uzvarēja Filadelfijas "76ers" pēdējā treniņspēlē pirms Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas atsākšanas, liecina NBA informācija. Porziņģim izdevās iespaidīgs sniegums ar 17 punktiem un 12 izcīnītām atlēkušām bumbām, turklāt latvieša apņēmība laukumā nodrošināja viņam komandas trenera un mediju atzinību.

Porziņģis laukumā devās pamatsastāvā, spēlēja 27 minūtes (26:46), kuru laikā veica arī vienu rezultatīvu piespēli un vienreiz pārtvēra bumbu. Kristaps trāpīja divus no četriem trīspunktu metieniem un divus no septiņiem divpunktu metieniem, kā arī septiņus no deviņiem soda metieniem.

Kristapa Porziņģa spēles epizodes mačā pret Filadelfijas "76ers"

Uzvarētāju sastāvā Porziņģis bija otrais rezultatīvākais, bet 23 punktus guva Luka Dončičs, turpretim "76ers" Tobiass Hariss nodrošināja 28 punktus.

Jau pirmajā ceturtdaļā Porziņģis guva 14 punktus un izcīnīja 10 bumbas pie groziem, tostarp vienpersoniski guva punktus vienā piecminūšu posmā, kurā Dalasas komanda bija pārāka ar 13:3. Pirmo ceturtdaļu "Mavericks" noslēdza ar 24:13 pārsvaru.

"Gribēju sākt agresīvi, spēlēt enerģiski un dot enerģiju komandai. Tā arī bija," pēc spēles Porziņģa teikto citēja "Mavericks" mājaslapā.

Savukārt "Mavericks" treneris Riks Kārlails uzsvēra, ka pirmajā ceturtdaļā Porziņģim izdevās lielisks spēles posms, bet kopumā latvietim laba bijusi visa spēle. "Ziniet, 17 [punkti] un 12 [bumbas] ir lieliski," paskaidroja Kārlails. "Cilvēki nepietiekami pamana viņa [Porziņģa] spēli aizsardzībā un tam, ko viņš dara tajā laukuma galā, aizsargājot grozu un cīnoties par atlēkušajām bumbām."

Līdz NBA sezonas atsākšanai katra no sezonas turpinājumā iesaistītajām 22 komandām Orlando aizvada trīs treniņspēles. Porziņģis piedalījās divās spēlēs, kurās Dalasas klubs uzvarēja, bet vienīgo "Mavericks" neveiksmīgo maču izlaida, jo nevarēja būt ar komandu izlaista Covid-19 testa dēļ.

Sezonu "Mavericks" atsāks piektdien pret Hjūstonas "Rockets".

NBA sezona īpašajā "burbulī" Orlando atsāksies 30.jūlijā. Covid-19 pandēmijas dēļ komandas ir pulcētas vienuviet izolētā vidē, lai mazinātu iesaistīto personu inficēšanās risku.