Porziņģis ar 34 punktiem veicina «Mavericks» uzvaru pagarinājumā, Bertāna «Wizards» zaudē

Kārtējo rezultatīvo spēli trešdien aizvadīja latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis, kura pārstāvētā Dalasas „Mavericks” ar 127:123 pagarinājumā pieveica Ņūorleānas „Pelicans”. Tikmēr Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika Vašingtonas „Wizards” ar 105:125 piekāpās Portlendas „Trail Balzers”. Zaudējumu piedzīvoja arī Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas „Nets”, kas ar 79:118 piekāpās Memfisas „Grizzlies”, liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija.

Dalasas komandā rezultatīvākais šajā mačā bija Porziņģis, kurš 45 minūtēs (45:16) guva 34 punktus, izcīnīja duci atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles un bloķēja piecus pretinieku metienus. Liepājnieks trāpīja trīs no deviņiem tālmetieniem, kā arī 11 no 19 divpunktu metieniem. No soda atzīmes viņš realizēja visus trīs metienus.

Porziņģa spēles spilgtākās epizodes

Otrajā puslaikā komandas regulāri apmainījās vadības grožiem, „Pelicans” pēdējās sekundēs ar tālmetienu pāri latvietim rezultātu izlīdzinot.

Pagarinājumu labāk iesāka Ņūorleānas komanda, taču mājinieki prata pārņemt iniciatīvu un gūt panākumu.

Kristaps Porziņģis par savu sniegumu
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Tikmēr Bertāns spēlēja 29 minūtes (29:01), kurās guva 21 punktu. Rūjienietis protokolā atzīmējās arī ar četrām atlēkušajām bumbām, trim rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu un vienu bloku. Bertāns trāpīja četrus no divpadsmit trejačiem un četrus no četriem tuvākas distances metieniem. No soda līnijas viņš grozā meta vienu no diviem metieniem. Bertānam esot laukumā, „Wizards” guva par punktu vairāk nekā pretinieki. Viņš bija viens no diviem Vašingtonas spēlētājiem, kas spēja šo rādītāju saglabāt pozitīvu.

Salīdzinoši liels spēles laiks šajā mačā tika arī Pasečņikam, kurš spēlēja 15 minūtes un 32 sekundes. Sev atvēlētajā laikā basketbolists guva divus punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas un bloķēja vienu metienu. Viņš grozā trāpīja vienu no trim metieniem.

Rezultatīvākais „Wizards” sastāvā bija komandas līderijs Berdlījs Bīls, kurš sameta 29 punktus.

Kurucs Bruklinas mačā spēlēja 13 minūtes un 28 sekundes. Viņš guva vienu punktu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Grozam secen lidoja divi latvieša tālmetieni un viens divpunktu metiens. Kurucs realizēja vienu no diviem sodiņiem.

Spēli „Nets” iesāka līdzīgi, taču otrajā puslaikā viņi guva tikai 34 punktus, kas ir daudz par maz NBA standartiem.

Pēc uzvaras „Mavericks” vēl arvien saglabā septīto vietu NBA Rietumu konferencē ar 38 uzvarām 63 spēlēs. Tikpat uzvaras ir arī priekšā esošajai Oklohomsitijas „Thunder”, kas aizvadījusi par spēli mazāk. Savukārt Austrumu konferencē septītajā vietā ar 27 uzvarām 61 spēlē ir Bruklinas „Nets”. Divas pozīcijas zemāk ar 22 uzvarām 61 spēlē ir „Wizards”.

Piektdien „Wizards” uzņems Atlantas „Hawks”, bet Bruklinā viesosies Sanantonio „Spurs”. Savukārt Dalasas vienība aizvadīs mājas spēli pret Memfisas „Grizzlies”.