Porziņģi NBA draftā izvēlas Ņujorkas «Knicks» ar ceturto numuru

Talantīgo Latvijas basketbolistu Kristapu Porziņģi Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) draftā ar ceturto kārtas numuru ceturtdien izvēlējās Ņujorkas "Knicks", liecina NBA informācija. 19 gadus vecais Porziņģis Ņujorkā kļuva par NBA drafta vēsturē visaugstāk izvēlēto Latvijas basketbolistu. 

(papildināts ar Kristapa Porziņģa teikto)
Ar pirmo numuru Minesotas "Timbervolves" izvēlējās centra spēlētāju Karlu Entoniju Taunsu, "Barclays Centre" arēnā pavēstīja NBA komisārs Adams Silvers. Pirms Porziņģa klubi izvēlējās vēl divus basketbolistus - d'Andželo Raselu (Losandželosas "Lakers") un Džalilu Okaforu (Filadelfijas "76ers").

Pēc "Knicks" vadības lēmuma uzzināšanas Porziņģis ESPN televīzijā pauda sajūsmu par drafta iznākumu, jo uzbrucējs karsti vēlējies spēlēt Ņujorkā. 

"Satriecošas sajūtas... esmu sajūsmā par iespēju spēlēt basketbola pilsētā [Ņujorkā]. Esmu izsalcis spēlēt pasaulē labākajā līgā," teica Porziņģis, kuru pirmie pēc "Knicks" lēmuma paziņošanas klātienē apsveica viņa vecāki.

NBA noteikumi paredz, ka drafta pirmajā kārtā izvēlētam basketbolistam ir garantēts līgums uz divām sezonām, taču klubs var izmantot iespēju divreiz pagarināt vienošanos vēl par vienu gadu. Pirmā pagarināšanas iespēja ir pēc basketbolista aizvadītās pirmās sezonas, bet otro reizi līgumu vēl par gadu var pagarināt pēc otrās sezonas.

Debitantu algu NBA lielā mērā nosaka pēc fiksētas tabulas, un svārstības pēc pušu vienošanās nedrīkst pārsniegt vairāk kā 20 procentu uz augšu vai leju no noteiktās summas. Fiksētā alga ir atkarīga no basketbolista vietas draftā. Piemēram, ar ceturto numuru izvēlētā spēlētāja fiksētais algas skaitlis ir 3 443 100 dolāru pirmajā sezonā un 3 598 100 dolāru otrajā sezonā. Ja klubs izvēlas līgumu pagarināt, par noteiktu procentu pieaug arī līguma summa.

Jo augstāka ir spēlētāja vieta draftā, jo lielāka iespēja, ka viņa alga sasniegs 120 procentu no tabulā paredzētās summas, taču būtiska loma ir arī aģenta prasmēm sarunās ar klubu.

"Knicks" aizvadītajā sezonā palika pēdējā -15.- vietā Austrumu konferencē regulārajā sezonā un izslēgšanas turnīrā netika.

Atšķirībā no citām Ziemeļamerikas profesionālā sporta līgām NBA draftā ir tikai divas kārtas, tādējādi 30 klubi piesaka tiesības uz kopumā 60 basketbolistiem. Katram klubam pirmajā kārtā dod piecas minūtes, lai paziņotu noskatīto basketbolistu, kā arī tiek saglabātas iespējas izteikt citiem klubiem maiņas darījumu piedāvājumus.

Porziņģis drafta pasākumā bija viens no NBA uzaicinātiem 20 basketbolistiem, kuriem ceremonijas norises laikā tika dota iespēja uzkavēties īpašā zonā kopā ar ģimenēm un aģentiem. Pēc šo spēlētāju vārdu nosaukšanas viņi devās uz skatuvi.

Pirms drafta sākuma Porziņģi ESPN televīzijā raksturoja kā liela riska aktīvu, jo basketbolistam sava patiesā potenciāla atklāšanai varētu būt nepieciešami divi vai trīs gadi, taču klubs, kas 2,16 metrus garo latvieti izvēlēsies, iespējams, izvilks pilno lozi un gūs milzu atdevi. 

Spānijas klubā "Sevilla" sezonu aizvadījušo Porziņģi Ziemeļamerikā raksturo kā ļoti daudzpusīgu un prasmīgu basketbolistu. Dažādās drafta prognozēs viņam iepriekš paredzēja vietu pirmajā sešiniekā. 

Iepriekš NBA draftā visaugstāk novērtētais Latvijas basketbolists bija Andris Biedriņš, kuru 2004.gadā izvēlējās ar 11.numuru. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti