Porziņģa pārstāvētais NBA klubs neplāno jau drīzumā atvērt savu treniņbāzi

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) atļāvusi klubiem nedēļas beigās atvērt savas treniņbāzes individuāliem treniņiem, ja tas nav pretrunā cīņā pret koronavīrusu ieviestajiem vietējiem noteikumiem, tomēr Kristapa Porziņģa pārstāvētās Dalasas "Mavericks" īpašnieks Marks Kubans vietējiem medijiem paziņojis, ka to nedarīs.

NBA ļāva komandām no 8.maija savās treniņbāzēs atsākt ierobežotus treniņus, taču klubiem ir iespēja izvēlēties arī vēlāku laiku pēc saviem ieskatiem.

"Acīmredzama problēma ir tā, ka mēs nevaram veikt cilvēkiem [Covid-19] testus, tādēļ nevaram nevienam garantēt drošību," teica Kubans. "Vai basketbola spēlētājam, vai kādam citam," viņš piebilda.

Pat ar dažādiem piesardzības pasākumiem treniņu atsākšana nebūtu riska vērta, jo basketbolistiem ir iespēja iziet no mājām un uzturēt sevi formā, kā arī darboties pie kādiem groziem, tādēļ nav strikta nepieciešamība darboties kluba bāzē, paskaidroja "Mavericks" īpašnieks. 

Kubans nedēļas sākumā ASV medijiem norādīja, ka ieklausās zinātnieku, nevis politiķu vārdos. Lai gan viņam ir informācija par NBA notiekošajām diskusijām sezonas atsākšanai, Dalasas kluba īpašnieks atzina, ka vēl ir nepieciešamas noteiktas atbildes, pirms būs skaidrs rīcības plāns.

"Kad NBA mums apstiprinās, ka mūsu puišiem ir droši virzīties uz priekšu, mēs virzīsimies uz priekšu," teica Kubans.

Pēc NBA spēļu pārtraukšanas 11.martā Kubans sākotnēji bija cerīgi noskaņots un teica, ka līga maija vidū sāks atgriezties normālā darba ritmā, taču tagad viņš atzina, ka tas nenotiks. Kubans arī atturējās vērtēt, kad NBA sezona varētu atsākties.

"Vispirms - drošība. Pārējam nav nozīmes," paskaidroja Kubans. "Tas ir atkarīgs no tā, cik efektīva būs vakcīna un terapija. Problēma tāda, ka mēs nezinām, kad tas notiks."

Teksasā no 1.maija vairs nav spēkā ierobežojumi, kas lika iedzīvotājiem Covid-19 dēļ uzturēties mājās, tādēļ "Mavericks" klubam nebūtu šķēršļu atvērt savu treniņbāzi. NBA noteikumi paredz iespēju bāzē vienlaicīgi uzturēties ne vairāk kā četriem basketbolistiem, turklāt nodarbībās nedrīkst iesaistīties neviens treneris, kā arī treniņos sportistiem aizliegts iesaistīties sadarbībās un izmantot sabiedriskās telpas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti