Porziņģa «Mavericks» otro gadu pēc kārtas izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā zaudē «Clippers»

Latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" svētdien izbraukumā ar 111:126 zaudēja Losandželosas "Clippers", izstājoties no turpmākas cīņas par čempionu titulu. Sērijā līdz četrām uzvarām "Clippers" bija pārāki ar 4-3, liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija.

Porziņģis spēli sāka starta pieciniekā, kopumā uz parketa esot nepilnas 43 minūtes (42:51). Liepājnieks kopumā guva 16 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, pārtvēra divas pretinieku bumbas un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Viņš trāpīja visus četrus sodiņus, sešus no septiņiem divpunktu metieniem, bet visi pieci tālmetieni bija nesekmīgi.

Jau pirmajā ceturtdaļā liepājnieks atzīmējās ar astoņiem punktiem, kas bija vairāk nekā visā iepriekšējā spēlē kopā. Turpinājumā Porziņģa rezultativitātes tempi kritās, taču ik pa laikam latvietis lika par sevi atgādināt.

Kārtējo vareno spēli aizvadīja Luka Dončičs, kurš sameta 46 punktus, atkārtojot savu karjeras rekordu. Slovēņa kontā arī 14 rezultatīvas piespēles un septiņas atlekušās bumbas.

Tikmēr uzvarētajiem Kavajs Leonards guva 28 punktus.

Pirmā ceturtdaļa izvērtās ļoti rezultatīva, ar 38:35 pārākiem esot "Mavericks". Otrajā ceturtdaļā "Clippers" turpināja uzņemt apgriezienus, pārņemot vadību (70:62). Pēc puslaika pārtraukuma "Mavericks" prata atspēlēties un atgūt vadību, tomēr "Clippers" pēc minūtes pārtraukuma veica 22:2 izrāvienu un pārliecinoši atguva vadības grožus. Pirms pēdējā spēles nogriežņa mājinieki bija vadībā ar 100:85. Spēles izskaņā Dalasas vienība atstatumu sadeldēja līdz septiņiem punktiem, taču svarīgā brīdī Redžī Džeksons realizēja trīs trīspunktu metienus pēc kārtas, nodrošinot "Clippers" panākumu.

Šī bija pirmā uzvara sērijā, ko izcīnīja mājinieku komanda.

Uzvarētāji otrajā kārta tiksies ar NBA Rietumu konferences regulāras sezonas uzvarētājiem Jūtas "Jazz".

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā ar 1-4 zaudējumu piedzīvoja Dāvja Bertāna pārstāvēta Vašingtonas "Wizards", kas atzina Filadelfijas "76ers" pārākumu.

Tāpat zināms, ka šogad tiks kronēti jauni čempioni, jo Losandželosas "Lakers" pirmajā kārtā 2-4 zaudēja Fīniksas "Suns".

NBA izslēgšanas turnīru sāka 16 komandas, no kurām cīņu par titulu turpina astoņas.