Pieticīgs otrais puslaiks liedz «VEF Rīgai» cerības uz uzvaru pār «Besiktas»

"VEF Rīga" otrdien ilgstoši bija vadībā pret Stambulas "Besiktas", tomēr neveiksmīgi aizvadīts otrais puslaiks laukuma saimniekiem "Arēnā Rīga" liedza tikt pie uzvaras Eiropas kausa spēlē, piedzīvojot zaudējumu ar 64:76. Jau pirms savstarpējās cīņas abu komandu turpmākais liktenis turnīrā bija izšķirts - Turcijas klubs spēlēs nākamajā posmā, bet Latvijas vicečempioni netiks tālāk par pirmo grupu kārtu.

Mājiniekiem rezultativitātes līderis Džeralds Robinsons guva 17 punktus, Ingus Jakovičs iekrāja 14 punktus, bet Jāņa Timmas rēķinā bija 11 punkti. Uzvarētājiem ar 18 punktu guvumu izcēlās Džons Holands.

Pirmajās divās ceturtdaļās nelielu pārsvaru lielākoties izdevās noturēt "VEF Rīgai", tomēr otrajā puslaikā pēc sešām nospēlētām minūtēm viesi pirmoreiz pārņēma vadību un pēdējā ceturtdaļā nostiprinājās vadībā. "Besiktas" basketbolistu pārsvars četras minūtes pirms spēles beigām pārsniedza 10 punktu, un cīņas izskaņā laukuma saimniekiem pakaļdzīšanās neizdevās.

Pirmo spēli pēc gandrīz gadu ilgušas kājas traumas ārstēšanas aizvadīja Jānis Bērziņš, kurš laukumā bija 16 minūtes, bet punktus neguva.

"VEF Rīgai" D grupā ir viena uzvara deviņās spēlēs, savukārt "Besiktas" ar gūto septīto uzvaru ir līderpozīcijās. Pēdējo spēli grupā "VEF Rīga" aizvadīs pēc nedēļas Slovēnijā pret "Union Olimpija".

Otrs Latvijas klubs Eiropas kausa izcīņā BK "Ventspils" devītās kārtas spēli aizvadīs trešdien Grieķijā pret Saloniku PAOK.

Eiropas kausa izcīņā 36 klubi ir sadalīti sešās grupās pa sešām komandām, kas līdz 17. decembrim divās reģionālās konferencēs izspēlē regulāro sezonu. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur nonāks arī astoņi klubi, kas netiks Eirolīgas 16 spēcīgāko vienību vidū. Otrajā grupu kārtā tādējādi spēlēs 32 klubi, kas būs sadalīti astoņās grupās pa četrām komandām. Astotdaļfinālā tiks katras grupas divas labākās vienības.