Pēc vietas rangā Latvija paliek bez Tokijas olimpiskajām ceļazīmēm 3x3 basketbolā

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) piektdien Japānas pilsētā Ucunomijā nosauca daļu komandu, kas pēc vietas rangā nodrošināja dalību Tokijas olimpisko spēļu 3x3 basketbola turnīrā. Pēc ranga olimpiskajā turnīrā neiekļuva Latvijas vīriešu un sieviešu komandas, taču cīņa par ceļazīmēm vēl turpināsies pavasarī kvalifikācijas turnīrā.

Olimpiskajā turnīrā piedalīsies tikai pa astoņām vīriešu un sieviešu komandām. FIBA piektdien nosauca pa četrām komandām, kas pēc vietas rangā jau var posties uz Tokiju.

Vīriešiem olimpiskā turnīra dalībnieku vidū pirmie iekļuva Ķīnas, Serbijas, Krievijas un Japānas 3x3 basketbolisti.

Japānai vieta četriniekā bija garantēta neatkarīgi no rangā ieņemtās vietas, turklāt olimpiskās ceļazīmes uzreiz varēja nodrošināt ne vairāk kā divas komandas no viena kontinenta.

Savukārt sievietēm pirmās četras olimpiskās vakances aizpildīja Ķīna, Mongolija, Rumānija un Krievija.

Atlase cīņā par tiesībām piedalīties olimpiskajās spēlēs turpināsies kvalifikācijas turnīrā, kur startēs pa 20 vīriešu un sieviešu komandām, lai noteiktu vēl pa trim ceļazīmju ieguvējiem. Turnīrs no 18. līdz 20. martam notiks Indijā.

Latvijas vīriešu izlasei tiesības piedalīties kvalifikācijas turnīrā nodrošināja 2019. gada Pasaules kausa izcīņā iegūtās sudraba medaļas.

Atsevišķā kvalifikācijas turnīrā aprīlī Ungārijā startēs pa sešām vīriešu un sieviešu komandām no valstīm, kam basketbolā pēdējos gados ir pieticīgāki panākumi. Šajā turnīrā ir iekļauta Latvijas vīriešu komanda. Uz Tokiju dosies turnīra uzvarētāji.

Nevienā kvalifikācijas turnīrā nav iekļauta Latvijas sieviešu izlase, liecina FIBA informācija.

Latvijai jau ir nodrošinātas vairākas Tokijas olimpiskās ceļazīmes vieglatlētikā un pludmales volejbolā. Dalību olimpiskajās spēlēs ir garantējusi šķēpmetēja Līna Mūze, daudzcīņniece Laura Ikauniece un vesera metēja Laura Igaune, kā arī Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka pludmales volejbolā. Lielākajā daļā olimpisko sporta veidu kvalifikācija noslēgsies tikai 2020. gada vasarā.

Sestdien un svētdien Ucunomijā risināsies 3x3 basketbola Pasaules tūres fināls, kur Latviju pārstāvēs “Ghetto Riga” kvartets – Nauris Miezis, Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš un Artūrs Strēlnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti