Pēc divu gadu pauzes atgriežas VEF Rīgas skolu basketbola superlīgas fināli

Pēc pandēmijas izraisīta divu gadu pārtraukuma atkal notiek VEF Rīgas skolu superlīgas basketbola turnīrs, kam kulminācija būs 7. un 8. martā finālos "Daugavas" sporta namā, informēja organizatori.

Fināli notiks divas dienas – 7. martā paredzētas spēles par 3. vietu, bet 8. martā skolas cīnīsies par superlīgas uzvarētāju titulu attiecīgajās klašu grupās. VEF Rīgas skolu superlīgā ir trīs vecuma jeb klašu grupas gan meitenēm, gan zēniem. Atsevišķi turnīri risinās 6.–7. klasei, 8.–9. klasei un 10.–12. klasei.

Kopš 10. janvāra turnīra spēles norisinājās 22 Rīgas skolās, kur atlases kārtas turnīros noskaidroja finālistus visās vecuma grupās.

Basketbola kluba "VEF Rīga" prezidents Gatis Jahovičs uzsvēra, ka skolu basketbola turnīru fināli vienmēr ir liels notikums ikkatram jaunajam sportistam.

"Manā laikā tā bija Rīgas domes kausa izcīņa, kur pirms aptuveni 20 gadiem finālā spēlēju pret Andri Biedriņu, tagad tā ir VEF Rīgas skolu superlīga," paskaidroja Jahovičs. "Vienmēr bija liels gods un saviļņojums pārstāvēt savu skolu. Ļoti iespējams, ka šajās spēlēs redzēsim nākotnes Latvijas izlases un varbūt pat NBA spēlētājus."

Savukārt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Sporta un jaunatnes pārvaldes projektu koordinatore Inga Vanaga lielu klātienes sacensību rīkošanu klātienē nosauca par atgriešanos pie vēsturiskām vērtībām.

"Paldies jauniešiem par milzīgu atsaucību, kā arī skolotājiem, kuri ved jauniešus uz sacensībām un atbalsta viņu vēlmes un intereses. Paldies "Ghetto Games" komandai, kas atkal ir uzņēmusies šo projekta vadīšanu," pauda Vanaga. "Neskatoties uz to, ka pēdējo gadu laikā ir notikušas daudzas pārmaiņas, mēs turpinām rīkot pasākumus, kas iedvesmo jauniešus uz jauniem sasniegumiem."

"Ghetto Games" kustības līderis Raimonds Elbakjans uzsvēra, ka Latvijā nozīmīgākajās skolu basketbola sacensībās jauniešiem savulaik piedalījās tādi vēlāk panākumus profesionālajā basketbolā guvuši sportisti kā Anžejs Pasečņiks, Kitija Laksa, Artūrs Žagars, Paula Strautmane, Rodions Kurucs un Jānis Timma, kā arī daudzi citi. Tādēļ Elbakjans sagaida, ka arī šoreiz dalībnieku vidū būs redzamas nākamās basketbola zvaigznes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti