Pasečņiks veiksmīgi debitē NBA, Porziņģis un Bertāns rezultatīvi zaudētās spēlēs

Anžejs Pasečņiks trešdien kļuva par septīto Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējušo Latvijas basketbolistu, dodoties laukumā mačā, kurā viņa un Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" mājās pagarinājumā cieta neveiksmi 109:110 pret Čikāgas "Bulls". Bertāns bija rezultatīvākais Vašingtonas komandā, aizvadot savu sezonā otro punktiem bagātāko maču, liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija. Savukārt Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" mājās ar 103:109 piekāpās Bostonas "Celtics".

Pasečņiks debitēja rezultatīvi, dodoties laukumā uz maiņu un 28 minūtēs (27:33) iekrājot deviņus punktus, kā arī izcīnot astoņas atlēkušās bumbas un veicot vienu rezultatīvu piespēli.

Anžejs Pasečņiks gūst NBA karjerā pirmo grozu
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šonedēļ divvirzienu līgumu ar "Wizards" noslēgušais Pasečņiks trāpīja trīs no septiņiem divpunktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem.

Dāvis Bertāns spēlē pret Čikāgas "Bulls"

Bertāns sev otrajā rezultatīvākajā sezonas spēlē laukumā bija 37 minūtes (36:44), guva 26 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, kā arī pa reizei rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra bumbu un bloķēja pretinieku metienu. Pamatsastāvā maču sākušais Dāvis trāpīja septiņus no 13 trīspunktu metieniem, vienu no diviem divpunktniekiem un visus trīs soda metienus.

Dāvis Bertāns un Anžejs Pasečņiks par kopīgo spēli NBA

Pasečņiks pēc spēles žurnālistiem atzina, ka Latvijai četru spēlētāju vienlaicīga dalība NBA ir nozīmīgs notikums un viņš priecājās savus tautiešus redzēt tribīnēs. Savukārt Bertāns piebilda, ka jācer uz tikpat veiksmīgu turpinājumu.

Vašingtonas klubam vēl 22 punktus nodrošināja Bredlijs Bīls, turpretim "Bulls" 31 punktu nodrošināja Lauri Markanens.

Savukārt Dalasā Porziņģis 38 minūtēs (37:35) guva 23 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, kā arī bloķēja trīs metienus, veica divas rezultatīvas piespēles un vienreiz pārtvēra bumbu. Kristaps trāpīja divus no septiņiem trīspunktu metieniem, sešus no 12 divpunktniekiem un piecus no astoņiem soda metieniem. Pēdējā minūtē Kristaps pameta laukumu pēc sestās personiskās piezīmes.

Porziņģis bija rezultatīvākais mājinieku sastāvā, bet uzvarētājiem 32 punktus iekrāja Kemba Vokers. Pēc potītes savainojuma turpina atlabt "Mavericks" līderis Luka Dončičs, kurš ceļo kopā ar komandu un cer drīz atgriezties laukumā.

Pirmajā NBA sezonā, kurā vienlaicīgi spēlē četri Latvijas basketbolisti, "Mavericks" nākamo spēli aizvadīs piektdien viesos pret Filadelfijas "76ers", bet "Wizards" spēlēs Toronto pret NBA čempioniem "Raptors".