Pasaules kausā basketbolā zināmi visi ceturtdaļfināla pāri, Eiropai piecas komandas

Čehijas izlases basketbolisti pirmdien Ķīnā ar 77:84 zaudēja Grieķijas valstsvienībai Pasaules kausa izcīņas otrās grupu kārtas spēlē, tomēr rezultāta starpība bija viņiem labvēlīga, lai pēc ASV uzvaras 89:73 pār brazīliešiem iekļūtu ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Turnīrā, kur noskaidroti visi ceturtdaļfināla pāri, cīņu par medaļām turpinās arī ASV izlase. Eiropu izslēgšanas turnīrā pārstāvēs piecas valstsvienības.

(papildināts grupu kārtas noslēgumā)
Grieķijas izlasei bija nepieciešama uzvara ar 12 punktu pārsvaru, lai tiktu ceturtdaļfinālā, turpretim čehiem iekļūšanai izslēgšanas turnīrā pietika zaudēt ar mazāku punktu starpību, ja vien ASV gūst uzvaru pār brazīliešiem. Grieķija uz dalību ceturtdaļfinālā vairs nepretendēja pēc K grupā pēdējās spēles ar Čehiju.

Čehijas izlasē pirmdien 25 punktus guva Jaromīrs Bohačīks, bet grieķiem rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Niks Kalatess.

Savukārt ASV izlase pēc Grieķijas uzvaras pār Čehiju pat teorētiski vairs nevarēja palikt ārpus ceturtdaļfināla. Brazīlija uz čehu rēķina gan tiktu tālāk, ja vien spētu pieveikt ASV valstsvienību.

Spēlē par vietu pusfinālā čehu pretinieki būs bez zaudējumiem spēlējošie Austrālijas basketbolisti, kas mačā par pirmo vietu L grupā pirmdien ar 100:98 uzveica Franciju. ASV izlase ceturtdaļfinālā spēlēs pret frančiem.

Jau iepriekš kļuva zināms, ka spēlēs par vietu pusfinālā tiksies Argentīna - Serbija un Spānija - Polija. Savukārt tiesības piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs jau nodrošināja Austrālija, Nigērija un Irāna, kam pirmdien pievienojās ASV un Argentīna. Vēl divas olimpiskās ceļazīmes Pasaules kausa izcīņas noslēgumā iegūs divas spēcīgākās Eiropas komandas.

Ārpus ceturtdaļfināliem jau iepriekš palikušo komandu duelī Lietuvas izlase pirmdien ar 74:55 uzvarēja Dominikānas republiku.

Turnīra pirmajā posmā 32 valstsvienības tika sadalītas astoņās grupās, kur pēc apļa izspēles pa divām labākajām vienībām iekļuva nākamajā grupu kārtā. Otrajā kārtā 16 komandas bija sadalītas četrās grupās, no kurām pa divām komandām sasniegs ceturtdaļfinālu.

Finālturnīra spēles notiek astoņās pilsētās. Uzvarētāji Pasaules kausa izcīņā kļūs zināmi svētdien, 15.septembrī Pekinā.