Sadaļas Sadaļas

Sporta studija

Vārtsargs Jānis Voris: ASV gūtā skola palīdzēja kļūt nosvērtākam

Sporta studija

Slēpotāja Eiduka: Tour de Ski sportistiem ir gaļasmašīna

Brāļu Kurucu mamma priecājas par dēliem basketbolistiem

Panākumus guvušo brāļu Kurucu mammu iepriecina visi trīs dēli basketbolisti

Kurucu ģimene Latvijas basketbolā ir labi zināma - šobrīd vistālāk ticis Rodions, kurš pierādījis savu lietderību Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA). Neatpaliek arīdzan Artūrs, kurš sezonu aizvada "VEF Rīga", bet jaunākā atvase Iļja var smelties pieredzi no abiem brāļiem. Basketbolistu ģimenes mamma Olga Sokolova sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka priecājas par visiem saviem dēliem. 

Artūrs jau 15 gadu vecumā devās uz Spāniju, kur trenējās "Baskonia" akadēmijā. Sezona Latvijā ļauj viņam kaut uz brīdi būt tuvāk ģimenei, par ko visvairāk ir priecīga Artūra mamma. 

Olga Sokolova pastāstīja, ka Artūram, vēl maziņam esot, nepatika mīlināties vai sēdēt klēpī, taču ar brāli abi jau sākotnēji bija ļoti tuvi. Artūram un Rodionam bija katram sava gulta, bet no rīta allaž abi bija kopā, un mamma pat nofotografēja viņu kājas, kas savijušās kopā. Fotogrāfiju viņa ar prieku aplūko vēl tagad. Lai arī ir gadījies pa kādam savstarpējam strīdam, 

brāļi allaž viens par otru ir pastāvējuši, uzsver viņu mamma.

Kurucu uzvārdu zina arī jauno basketbolistu spēlēs, un Olga ir gandarīta, ka Iļju atpazīst pēc brāļiem, kas labi spēlē. Brāļi mammai palīdz Iļjas audzināšanā pa sporta līniju un kārtības uzturēšanā. Artūrs smejas, ka sarāšana ir viņa ziņā, jo mamma droši vien negrib būt sliktā. Olga gan uzsver, ka Artūrs labi prot Iļjam visu izskaidrot.

Brāļu attiecības ir patiesi kas īpašs. Par to vienisprātis ir gan Artūrs, gan viņa mamma. Artūrs uzsver, ka abiem ar Rodionu bija kopīgas intereses, jo vecuma starpība nebija tik liela. Abi arī varēja uzspēlēt basketbolu kopā. Artūrs gan centās arī atšķirties, lai nebūtu Rodiona ēnā, piemēram, ēdot tik asus ēdienus, no kādiem lielais brālis atteicās.

Kurucu ģimenes dzimtā valoda ir krievu. Tomēr, dzīvojot Cēsīs, jau kopš bērnudārza vecuma tika apgūta latviešu valoda. Olga stāsta, ka Artūrs skolā sākotnēji vēl kautrējies runāt latviski. Tas tādēļ, ka tolaik politisko peripetiju dēļ viņam gadījās dzirdēt arī apzīmējumu "stulbais krievs". Taču mājās brāļiem mācīts, ka ģimenes valoda ir krievu, un no tā nav jākaunas.

Artūrs priecājas, ka mācījies latviešu skolā, jo tas ļāvis viņam lieliski zināt gan latviešu, gan krievu valodu. 

Olgas dēlus – Rodionu, Artūru un tagad arī 12 gadus veco Iļju – basketbolā ieveda un pilnveidoja viņu vectēvs Vladimirs Kiseļovs, kurš joprojām Cēsīs trenē jaunos basketbolistus un var dot padomus vēl tagad.

Iepriekšējo sezonu Artūrs Kurucs pavadīja "Baskonia" otrajā komandā, kas piedalījās Spānijas trešajā spēcīgākajā līgā. Artūram deva lielu spēles laiku un ne mazāk svarīgi, ka arī iespēju pilnveidoties un kļūdīties. Pēc labas sezonas "Baskonia" otrajā komandā Kurucs vēl nekonkurēja par vietu pirmajā sastāvā. Tāpēc kluba vadība nolēma, ka basketbolistam labāk būtu pavadīt sezonu kādā Eiropas kausu komandā. Izvēle krita uz Latvijas čempioniem “VEF Rīga”, kur Kurucs sezonu aizvada uz īres tiesībām.

Artūram Kurucam līgums ar "Baskonia" spēkā līdz 2023. gadam.

“VEF Rīga” sastāvā Artūrs spējis kļūt par līderi. Tas uzliek papildu atbildību, īpaši ņemot vērā, ka vecākais brālis Rodions spēlē basketbola mekā NBA. Pirms pievienošanās Latvijas komandai Artūrs brīdi šaubījās, vai nespers karjerā soli atpakaļ, bet nu pārliecinājies, ka pieņēmis pareizu lēmumu, jo "VEF Rīga" spēlē laba līmeņa turnīros. “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis uzsver, ka Artūrs neuzliek spēlē pats sev ierobežojumus un līdz ar to var sasniegt ļoti daudz. 

Līdz sezonas beigām vēl palikuši pieci mēneši. Tomēr jau aizvadītajos četros mēnešos Artūra spēlē redzams būtisks progress, straujāks nekā to gaidīja treneri un apskatnieki. Brāļa dalība NBA piesaista gan līdzjutēju, gan skautu uzmanību, bet viņš ir iemācījies tikt galā ar spiedienu un tam nepievērš uzmanību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt