Otro grupu kārtu U-16 izlases basketbolisti pabeidz bez uzvarām

Latvijas U-16 izlases basketbolisti otrdien Ogrē ar 51:59 piekāpās Serbijai un otro grupu kārtu Eiropas kadetu čempionātā pabeidza ar trešo neveiksmi pēc kārtas, liecina organizatoru informācija. Latvijas kadetiem jau pirms pēdējās spēles grupā bija nodrošināta dalība ceturtdaļfinālā, kur viņu pretinieki būs vācieši.

Mājiniekiem astoņus punktus nodrošināja Rodions Kurucs, kura rēķinā bija arī astoņas atlēkušās bumbas, bet Arturs Strautiņš iekrāja astoņus punktus un savāca septiņas bumbas pie groziem. Serbijai, kas jau pirms pēdējās spēles bija nodrošinājusi pirmo vietu grupā, ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Aleksandars Aranitovičs.

Pēdējo reizi vadībā Latvijas izlase bija pusotru minūti pirms pēdējā pārtraukuma (13:12), bet turpinājumā pārāki bija Serbijas basketbolisti. Lai gan minūti pirms trešās ceturtdaļas beigām serbu pārsvars sasniedza 15 punktus (46:31), galotne izvērsās spraigāka. Priekšpēdējā minūtē deficīts saruka līdz sešiem punktiem, tomēr Serbijas jaunieši nospēlēja gana aukstasinīgi, lai neizlaistu no rokām uzvaru.

Ceturtdaļfinālu pret Vācijas izlasi laukuma saimnieki aizvadīs ceturtdien. Vācieši pēdējā spēlē grupā ar 64:56 pieveica Krievijas kadetus un savā grupā bija otrie. Latvijas izlase otrās grupu kārtas turnīru noslēdza trešajā pozīcijā. Pārējos ceturtdaļfinālos spēlēs Francija - Bosnija un Hercegovina, Serbija - Spānija un Turcija - Itālija.

Otro grupu kārtu Latvijas izlase sāka ar zaudējumiem Lietuvai (71:79) un Turcijai (46:73), bet līdz tam pirmajā grupu kārtā uzvarēja Grieķiju (74:67), Horvātiju (84:62) un Bosniju/Hercegovinu (63:55).

Čempionātā piedalās 16 komandas, kas pirmajā posmā bija sadalītas četrās grupās. Otrajā grupu kārtā iekļuva pa trim katras grupas komandām, turpinot cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās komandas turnīra turpinājumā cīnās par vietas saglabāšanu spēcīgāko valstu sabiedrībā. Atpalicēju grupā nonāks arī pa divām vājākajām komandām no otrās kārtas divām grupām.

Otrās grupu kārtas spēles notiek Ogrē un Liepājā, savukārt vājākais četrinieks apļa turnīru izspēlē Rīgā. Čempionāta noslēguma daļā visas spēles risināsies Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā.

Eiropas kadetu čempionātos labākais Latvijas izlases sasniegums ir 5. vieta 1999.gadā.