Latvijas futbola virslīga. FK "Ventspils" - "Riga FC"

Latvijas futbola virslīga. FK "Spartaks" - FK "Metta"

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ventspils" – "Kalev"/TLU

«Ogres» basketbolisti kļūst par līderiem Latvijas-Igaunijas līgā

"Ogre" sestdien "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) Liepājā svinēja piekto uzvaru piecās spēlēs un iekaroja turnīra tabulas virsotni.

"Ogre" viesos "Liepāju" pārspēja ar 109:91 (22:24, 31:27, 28:19, 28:21).

Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, pārmaiņus vadībā esot abām komandām. Liepājnieki lielāko pārsvaru ieguva mača desmitajā minūtē pēc Rodrika Saiksa divpunktnieka - 24:19, bet viesi 15.minūtē atbildēja ar sešu punktu vadību, pēc Riharda Zēberga diviem punktiem panākot 39:33 savā labā. Pēdējoreiz šajā mačā mājinieki vadībā pabija otrā puslaika sākumā, 22.minūtē pēc Eduarda Hāznera divu punktu metiena panākot 58:57.

Jauno līgas līderu rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Jānis Pozņaks. 20 punkti un piecas bumbas zem groziem Renāram Magonem, bet pa 15 punktiem Zēbergam, kura kontā arī piecas rezultatīvas piespēles, un Kristapam Dārgajam, kurš izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas un sešreiz rezultatīvi piespēlēja, nopelnīdams augstāko lietderības koeficientu 29 visu mača dalībnieku vidū. Mājiniekiem 18 punkti un septiņas bumbas zem groziem Hāzneram, 13 punkti un sešas piespēles Kristapam Pļavniekam.

Pakaļdzīšanos "Ogrei" pirmā rezultatīvi noslēdza "Ventspils", kas savā laukumā ar 97:61 (23:11, 27:15, 25:19, 22:16) sagrāva pastarīti Tallinas TLU/"Kalev".

Spēles rezultātu ar precīzu divpunktu metienu talliniešu rindās atklāja Mareks Jurevičus, brīdi vēlāk TLU/"Kalev" panāca 4:0 savā labā, taču tā bija vienīgā reize, kad viesi bija vadībā.

Uzvarētājiem seši spēlētāji guva vismaz desmit punktus, bet laukumā tika visi 11 pieteiktie basketbolisti. Rezultatīvākais ar 14 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Jānis Bērziņš, 12 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Mārcim Vītolam, 11 punkti ar simtprocentīgu metienu realizāciju, iemetot visus piecus divpunktu un vienīgo soda metienu, Klāvam Čavaram, kurš izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas un četrreiz bloķēja pretinieku metienus. Tikai viena atlēkusī bumba līdz "double-double" pietrūka Raienam Luteram, kurš guva desmit punktus.

Viesu rindās Jurevičus sakrāja astoņus punktus, bet par rezultatīvāko mača dalībnieku kļuva Kaderiens Reinss, gūstot 18 punktus.

"VEF Rīga" atbildēja ar panākumu savā laukumā, ar 80:69 (17:16, 23:21, 22:17, 17:15) uzvarot Rakveres "Tarvas" un apsteidzot "Ogri" turnīra tabulas virsotnē.

Pirmajā ceturtdaļā mājinieki pēc Artūra Kuruca trīspunktnieka panāca deviņu punktu pārsvaru 17:8, taču Rakveres basketbolisti otrajā ceturtdaļā spēja atspēlēties un izvirzīties vadībā, pēdējo reizi - ar 35:34. Pēc tam gan noteikti uzvarai pretī devās "VEF Rīga", kas nedaudz labāki bija visās četrās ceturtdaļās.

Uzvarētājiem ar 25 punktiem rezultatīvākais bija Kristijans Krajina, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas. Lesters Medfords gan savāca tikai piecus punktus, taču izdalīja partneriem desmit rezultatīvas piespēles un četrreiz atņēma bumbu pretiniekiem. Viesu rindās 20 punkti Rainam Veidemanam, bet 18 punkti un 11 atlēkušās bumbas Tomasam Hamiltonam.

Pārliecinošu uzvaru savā laukumā izcīnīja "Jūrmala"/"Betsafe", kas ar 91:53 (25:13, 33:9, 12:12, 21:19) apspēlēja "Latvijas Universitāte" vienību.

Pirmos četrus punktus spēlē guva viesi, taču jau pirmajā puslaikā jūrmalnieki atrisināja jautājumu par šī mača uzvarētāju.

Pieci basketbolisti Jūrmalas komandas rindās pārsniedza desmit punktu robežu, Dzjanim Vikencjevam gūstot 15 punktus un izcīnot sešas bumbas zem groziem. 13 punkti un 11 atlēkušās bumbas Zviedrijas basketbolistam Pjēram Hemptonam. Studentu komandā līdz divciparu skaitlim gūto punktu ailē nonāca vien Rendijs Feikners, kurš guva 11 punktus, piecreiz rezultatīvi asistējot komandasbiedriem.

"VEF Rīga" ar bilanci 5-0 atrodas līgas vadībā, apsteidzot "Ogri", kam arī ir piecas uzvaras, bet "Ventspils" ar bilanci 4-1 turpina ieņemt trešo vietu turnīra tabulā. Piekto vietu ar četrām uzvarām un vienu zaudējumu ieņem Jūrmalas komanda, "Latvijas Universitāte" ar bilanci 1-2 ir devītā, bet "Liepāja" ar 1-5 ieņem 13.vietu, par vienu vietu atpaliekot no "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", kas reizi uzvarējusi piecos mačos.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas - septiņas Latvijas vienības - "Ventspils", "VEF Rīga", "Ogre", "Jūrmala"/"Betsafe", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Liepāja", kā arī astoņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Tartu Universitāte", Raplas "Avis Utilitas", Tallinas "Taltech", Pērnavas "Sadam", "Valga-Valka"/"Maks&Moorits", Tallinas TLU/"Kalev" un Rakveres "Tarvas".

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros "Final 4" turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan "Final 4" uzvarēja "Ventspils".