Latvijas hokeja virslīga. HK "Prizma" - HK "Zemgale"

Baltijas sieviešu basketbola līga. "TTT Rīga" - "Šauļi". Kate Krēsliņa

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ogre" – BK "Ventspils"

«Ogre» uzvaru sēriju Latvijas-Igaunijas līgā turpina pret «Ventspils» basketbolistiem

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) līdervienība "Ogre" mājās svinēja 15.panākumu pēc kārtas, pārspējot līgas pirmās sezonas čempioni "Ventspili". "Ogre" Ogres 1.vidusskolā pārspēja "Ventspili" ar 97:92.

Rezultatīvākie mājinieku rindās ar 25 punktiem bija Džeimss Beitemons un Kristaps Dārgais, kurš sakrāja arī 13 atlēkušās bumbas. Viņam arī lielākais mača lietderības koeficients 34. "Double-double" Kasparam Bērziņam - 14 punkti un 12 izcīnītas bumbas zem groziem.

Viesu rindās 18 puntkus guva Jānis Kaufmanis, 13 punkti un sešas atlēkušās bumbas Timotijam Neokartesam Šortsam, pa 12 punktiem Ronaldam Zaķim un Klāvam Čavaram, 11 punkti - Jānim Bērziņam.

Mača sākumā nelielu pārsvaru ieguva viesi, taču otrās ceturtdaļas vidū jau mājinieku pārsvars svārstījās no desmit līdz 15 punktiem. Trešajā trešdaļā divreiz nelielā vadībā izdevās izrauties viesiem, taču mājinieki ik reizi atrada spēkus tūlīt atgūt septiņu līdz desmit punktu vadību. Pēc Kaufmaņa trīspunktnieka septiņas sekundes pirms mača beigām ventspilniekiem izdevās panākt triju punktu deficītu - 92:97, taču spēli izšķīra Kaspara Bērziņa divi punkti.

Šī bija komandu otrā tikšanās šajā sezonā. Pirmajā spēlē 5.oktobrī Ventspilī ar 93:89 uzvarēja "Ogre".

Kopš "Ogres" pievienošanās Latvijas labāko komandu sabiedrībai komandas savā starpā tikušās 20 reizes. Bilance 16-4 "Ventspils labā, bet piecās kurzemnieku uzvarētajās spēlēs komandas šķīrusi tikai dažu precīzu metienu tiesa. Tā notika arī pērn, kad līdz pēdējām sekundēm abām komandām bija izredzes uzvarēt gan sezonas ievadmačā (94:92), gan pusfinālā (84:80).

"Ogre" ar 15 uzvarām tikpat spēlēs turnīra tabulā ieņem pirmo vietu, bet "Ventspils" ar desmit panākumiem 14 cīņās ir ceturtā.

Otrā sestdienas cīņā "Jūrmala"/"Betsafe" Jūrmalas valsts ģimnāzijas sporta zālē ar 81:80 pieveica "Liepāju".

Mājiniekiem pa 16 punktiem guva Ervīns Jonāts, Uģis Pinete un Edgars Jeromanovs, kuram arī astoņas rezultatīvas piespēles. Desmit punkti Kristiānam Šulcam, bet Deniss Vikencjevs bez septiņiem punktiem sakrāja arī deviņas bumbas zem groziem. Viesu rindās ar 24 punktiem izcēlās Trojs Maršals Bārnīss, 17 punkti Eduardam Hāzneram, 13 - Arnim Atem, bet pa 11 - Rodrikam Saiksam un Guntim Sīpoliņam, kurš "duoble-double" nopelnīja ar 13 atlēkušajām bumbām.

Jūrmalnieki parūpējās par intrigu, visu maču būdami vadībā, trešajā ceturtdaļā pārsniedzot arī 15 punktu pārsvaru, taču pēdējo metienu atstāja viesiem. Tomēr brīvs Ates metiens no soda metienu apļa līnijas nebija precīzs.

Jūrmalnieki ar deviņām uzvarām 14 spēlēs ir piektie, bet liepājnieki ar četriem panākumiem 15 cīņās ir priekšpēdējie 15 komandu konkurencē.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas - septiņas Latvijas vienības - "Ventspils", "VEF Rīga", "Ogre", "Jūrmala"/"Betsafe", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Liepāja", kā arī astoņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Tartu Universitāte", Raplas "Avis Utilitas", Tallinas "Taltech", Pērnavas "Sadam", "Valga-Valka"/"Maks&Moorits", Tallinas "Kalev"/TLU un Rakveres "Tarvas".

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros "Final 4" turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.