NBA treneri drīkstēs apstrīdēt tiesnešu lēmumus, plašāk izmantos video

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubu īpašnieki otrdien vienbalsīgi apstiprināja izmaiņas video atkārtojumu pielietošanā, kas ļaus komandu treneriem spēles gaitā noteiktās situācijās apstrīdēt tiesnešu lēmumus, vēstīja aģentūra AFP. Plašākas iespējas spēļu epizožu video izskatīšanu būs arī NBA Atkārtojumu centram.

Pēc NBA sacensību komitejas ieteikuma apstiprinātās izmaiņas paredz, ka nepieciešams skaidrs un pārliecinošs vizuāls pierādījums, lai atzītu tiesnešu lēmumu par nepamatotu un to mainītu.

Lai pieprasītu video atkārtojumu, komandas trenera rīcībā būs jābūt vismaz vienam minūtes pārtraukumam. Katrai komandai spēlē būs viena iespēja vienu reizi apstrīdēt tiesnešu lēmumu, ja tas attiecas uz personisko piezīmi šīs komandas spēlētājam, iespējamai bumbas nonākšanai autā, kā arī epizodēs cīņā pie groza. Pamatlaika un pagarinājumu pēdējās divās minūtēs tikai tiesneši laukumā drīkstēs iniciēt video skatīšanos par iespējamiem pārkāpumiem cīņā pie groza un bumbas iespējamu nonākšanu autā, bet spēlētāju personiskās piezīmes treneri drīkstēs apstrīdēt visā mača gaitā. 

Tiesneša lēmuma apstrīdēšanai komandai jāpieprasa minūtes pārtraukums un trenerim ar žestu jāsignalizē soģiem. Ja video atkārtojums tiks pieprasīts situācijā, kad komandai nav uz to tiesību, par to piešķirs tehnisko piezīmi un video netiks izskatīts. Ja video atkārtojumu pieprasīs jautājumā, kas neparedz video pielietošanu, komanda zaudēs minūtes pārtraukumu, bet saglabās tiesības izmantot tiesneša lēmuma apstrīdēšanu vēlāk.

Savukārt NBA Atkārtojumu centrs varēs izvērtēt, vai situācijā ir veikts divpunktu vai trīspunktu metiens, kā arī uzraudzīs iespējamus laika pārkāpumus.

Spēles sekretariātu papildinās līgas nolīgta un kontrolēta persona, kas pārraudzīs tiesnešu saziņu ar NBA Atkārtojumu centru. Komunikāciju pārraugošajai personai pašai nebūs lēmuma pieņemšanas pilnvaru epizožu izvērtēšanā.

NBA sagaida, ka izmaiņas video pielietošanā un treneru iesaistīšana stiprinās tiesāšanas kvalitāti, palīdzot soģiem pieņemt pareizus lēmumus, kā arī nodrošinās skatītājiem jaunu un aizraujošu spēles elementu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti