NBA sezonas pusceļā Porziņģis un Bertāns kāpj kalnup, Kurucam jācer uz pārmaiņām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezona sasniegusi ekvatoru – svētdien risināsies NBA Zvaigžņu spēle, kas iezīmē robežšķirtni starp divām sezonas daļām. Brīdī, kad visas komandas nospēlējušas apmēram pusi plānoto maču, var izdarīt pirmos nopietnos secinājumus par Latvijas basketbolistu pārstāvēto komandu sniegumu.

Dalasas „Mavericks” pirms sezonas tika pieskaitīta stabilām izslēgšanas spēļu pretendentēm, tomēr ne gluži čempionu titula pretendentēm. Sezonas pirmajā daļā izcīnītas 18 uzvaras un piedzīvoti 16 zaudējumi, komandu pirms Zvaigžņu spēles pārtraukuma nostādot 8. vietā Rietumu konferencē.

Ziemeļamerikas sporta medija ESPN basketbola apskatnieks Tims Makmahons LSM.lv paskaidroja, ka "Mavericks" salīdzinoši viduvējam sezonas sākumam ir objektīvi iemesli.

"Pirmkārt, Dalasa sezonu iesāka bez Porziņģa, kurš atlaba pēc ceļgala operācijas.

KP [Porziņģim] atgriežoties laukumā, viņam tik un tā bija nepieciešams iegūt spēļu ritmu, bet viņa spēlē kopumā vērojama augšupejoša līkne,”

uzskata apskatnieks. „Otrs iemesls ir Covid-19 problēmas sezonas sākumā – uz kādu laiku no ierindas izkrita vairāki svarīgi lomu spēlētāji, piemēram, Džošs Ričardsons, Maksi Klebers un vēl daži, kas situāciju nepadarīja vieglāku. Arī kalendārs bija viens no smagākajiem visā līgā.” 

Kristaps porziņģis bloķē Demāru Derouzenu
Kristaps porziņģis bloķē Demāru Derouzenu

Pirms pāris nedēļām uzvirmoja baumas par Porziņģa iespējamo aizmainīšanu uz citu komandu, kas sakrita ar brīdi, kad basketbolists muguras problēmu dēļ izlaida vairākas spēles. Sociālās saziņas vietnēs pat tika izteikti minējumi, ka nekādu problēmu neesot un nolemts neriskēt ar iespējamu traumu, gatavojoties maiņai. Tomēr komandas vadība visas spekulācijas noraidīja, bet Porziņģis atkal spēlē.

"Nekad nezini, kas notiek aizkulisēs.

Ja izskan īstais piedāvājums, aizmainīt var faktiski jebkuru - KP maiņa no Ņujorkas uz Dalasu savulaik bija pārsteigums.

Domāju, ka tās ir tikai spekulācijas,” paskaidroja Makmahons. „Porziņģim ir ilgtermiņa līgums ar lielu algu, kas sarežģī jebkādus maiņas darījumus sezonas laikā. Tāpat Dalasa uzvarējusi 8 no 10 pēdējām spēlēm, KP aizsardzībā izskatās daudz labāk nekā sezonas sākumā un arī uzbrukumā viņš savu darbiņu padara.”

Sezonas pirmajā pusē Porziņgis aizvadījis 20 spēles, atzīmējoties ar vidēji 20,2 punktiem un 8,4 atlēkušajām bumbām, kā arī trāpot 46,9 procentus metienu no spēles, visos šajos statistikas rādītājos pārspējot savus karjeras vidējos rādītājus. Lai arī kritizēts par pārlieku lielo paļaušanos uz trīspunktu metienu,

Porziņģis grozam no distances uzbrucis ar 34,9% precizitāti, kas atbilst viņa vidējai statistikai un arī kopumā nebūt nav slikts rādītājs.

Pirms sezonas sākuma par skaļāko starpsezonas darījumu parūpējās Vašingtonas „Wizards”, kas aizmainīja savu ilggadējo saspēles vadītāju Džonu Volu, pretī iegūstot atlētisko Raselu Vestbruku. Sezonas ievads „Wizards” nav bijis spožs, izcīnot 14 uzvaras un piedzīvojot 20 zaudējumus. Ja uzbrukumā „Wizards” viss vairāk vai mazāk ir kārtībā, komandai vidēji gūto punktu ailītē turoties līgas labāko desmit komandu pulkā, tad aizsardzība bijusi drausmīga, vidēji spēlē zaudējot 119 punktus, kas „Wizards” padara par otru sliktāko komandu aizsardzībā visā NBA.

Ziemeļamerikas basketbola eksperts Artūrs Šēnhofs norādīja, ka arī ASV galvaspilsētas komandai bijušas sastāva problēmas Covid-19 dēļ.

„Vašingtona un Dalasa ir divas Covid visvairāk saplosītās komandas sezonas sākumā, Vašingtonai nebija kādu piecu rotācijas spēlētāju.

Pievienojam faktu, ka ar Raselu Vestbruku spēlēt kopā ir ļoti grūti un vajadzīgs laiks, lai adaptētos. Ja noņemam nost pirmo mēnesi vai pusotru, tad ar Vašingtonu viss ir kārtībā,” sacīja Šēnhofs.

„Jautājums, vai viņi paspēs atgūties, jo tabulā viņiem situācija ir daudz smagāka nekā Dalasai. Protams, no viņiem arī negaidīja tik daudz, kā no Dalasas, bet tas, ka Vašingtonai bija jābūt labāko sešiniekā Austrumu konferencē, tas ir ne gluži fakts, bet pilnīgi reālistiska lieta, ko gaidīt. Bet vēl ir laiks atgūties,” piebilda Šēnhofs. 

Dāvis Bertāns (pa kreisi)
Dāvis Bertāns (pa kreisi)

Dāvis Bertāns bija viens no spēlētājiem, kurš uz laiku izkrita Covid-19 drošības protokolu dēļ. Par latviešu lāzeru sauktais basketbolists pirms sezonas parakstīja ilgtermiņa līgumu Vašingtonā un no viņa sagaidīja tikpat labu spēli kā pirms gada. Tomēr

Bertāns pašā sezonas sākumā darbojās nestabili, labām spēlēm mijoties ar sliktākiem nogriežņiem un sliktu metienu precizitāti.

Līdz šim Bertāns realizē 38,8 procentus metienu un 38,4 procentus tālmetienu, kas jūtami atpaliek no pagājušās sezonas rādītājiem (attiecīgi 43,4 un 42,4 procenti). Arī vidēji spēlē Dāvis gūst mazāk punktu nekā pērn – 11,5 punkti, bet pirms gada 15,4 punkti vidēji spēlē. Nedaudz arī samazinājies Bertāna izmantošanas biežums uzbrukumā, kas šogad ir 15,5 (pērn 18,6), savukārt līgas superzvaigznēm rādītājs šajā statistikas ailītē sasniedz un pārsniedz 30.

Tiesa, pēdējā laikā tēmeklis atkal ir pieregulēts un bumbas Dāvim lido grozā ar labu precizitāti, tai uzlabojoties katru mēnesi.

„Viens ir, kamēr atrod saspēli ar Vestbruku. Vērojot tieši pēdējās pāris spēles redzams, ka Vestbruks sācis viņu meklēt daudz vairāk, labāk saprotot Dāvja lomu,” uzskata Šēnhofs. „Sezonas sākums gan bija mazliet mistisks. Viņš bija intervijā raidījumā „Ūdenszeļļi”, kur teica, ka trenējies 6-7 mēnešus. Varbūt pārtrenējies, bet arī Dāvim tā tendence ir pareizajā virzienā un iet uz labo pusi.”

Ja Porziņģim un Bertānam spēle pamazām kļūst arvien labāka, kā arī komandas krāj uzvaras, tad to nevar teikt par Rodionu Kurucu un Hjūstonas „Rockets”.

Kurucs tika iesaistīts vienā no pēdējo gadu skaļākajiem darījumiem NBA, kura rezultātā Džeimss Hārdens no Hjūstonas pārvācās uz Bruklinas „Nets” vienību. 

Rodions Kurucs (pa labi) spēlē pret Šarlotes "Hornets"
Rodions Kurucs (pa labi) spēlē pret Šarlotes "Hornets"

Spēcīgajā „Nets” komandā, kura tēmē uz čempionu titulu, Kurucam spēles laiks sezonas sākumā īsti neatradās, tāpēc nonākšana ne tik ambiciozajā „Rockets” tika uzskatīta par pozitīvu notikumu Rodiona karjeras attīstībai.

Pirmajās pāris spēlēs Kurucs tiešām tika pie vērā ņemamām minūtēm laukumā, taču pēc tam viņš pārsvarā sēdējis laukuma malā,

pie spēles laika tiekot vien epizodiski, tam notiekot mačos ar lielu rezultāta starpību, kad pēdējās dažas minūtes vairs neko neizšķir.

„Varam redzēt, cik labs basketbolists patiesībā ir Džeimss Hārdens – viņš tiek aizmainīts un komandai viss aiziet nepareizajā virzienā. Arī viens no šā brīža līderiem Viktors Oladipo noraidīja līguma piedāvājumu. Cerēju, ka, ja viņiem iet tik slikti, tad vismaz Rodions tiks pie spēles laika un iespējām, bet tur viņa pozīcijā ir citi spēlētāji, uz kuriem tomēr ir lielākas cerības liktas,” teica Šēnhofs.

„Rockets” šā brīža situācijai ļoti precīzi atbilst slavenā frāze no „Apollo 13” kosmosa misijas – „Hjūstona, mums ir problēma!” – „Rockets” zaudējuši nu jau 13 spēles pēc kārtas, savu pēdējo uzvaru izcīnot 4. februārī. Zaudējumu sērija „Rockets” piespiedusi atkāpties līdz priekšpēdējai vietai Rietumos ar bilanci 11-23, kas noteikti nav pozīcija, kurā komanda cerēja atrasties. Skaidrs, ka līdz ar šādu sēriju uzvirmo baumas arī par galvenā trenera Stīvena Sailasa atlaišanu.

„Rodionam pat jācer uz trenera maiņu, jo šeit viss tā kā ir skaidrs – šis treneris viņu neredz komandā,”

piebilda Šēnhofs.

NBA sezonas otrā daļa sāksies agrā ceturtdienas rītā pēc Latvijas laika, turpinoties nākamos divus mēnešus, bet regulārā čempionāta pēdējās spēles plānots aizvadīt 14. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti