NBA pieņem sezonas Covid-19 reglamentu, nevakcinētajiem ik nedēļu veiks testus

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) jaunajā sezonā ik nedēļu Covid-19 testus veiks spēlētājiem un klubu personālam, kas nav tikuši vakcinēti, par NBA vadības otrdien klubiem nosūtīto informāciju vēstīja raidorganizācija ESPN.

Vispārējā kārtībā paredzēti arī atsevišķi izņēmumi nevakcinētām personām, kas nesen atlabušas pēc slimošanas ar kovidu. Spēlētāju un kluba personāla pienākums būs ziņot gan par pašu iespējamiem saslimšanas simptomiem, gan inficēšanos ar Covid-19 viņu mājsaimniecībā. Simptomu gadījumā tiks veiktas analīzes.

Testus nav paredzēts veikt pret Covid-19 vakcinētiem spēlētājiem un personāla darbiniekiem, ja vien to nepieprasīs komandas vai līgas ārsts vai neparedzēs valdības noteikumi. Pilsētās, kur varas iestādes inficēšanās ar koronavīrusu rādītājus būs atzinušas kā augstus, telpās būs ieteikts valkāt sejas maskas, bet tā nekļūs par obligātu prasību.

Par kovida ierobežošanas nostādnēm nākamajā sezonā NBA vienojās pēc vairākas nedēļas ilgušām sarunām ar līgas spēlētāju arodbiedrību. NBA komisārs Adams Silvers uzskata, ka līga darbosies ierastā režīmā, taču viņš atzina, ka pēdējie divarpus gadi ir iemācījuši atturēties no jebkādām prognozēm kovida jomā.

Absolūtais vairums NBA basketbolistu un komandu personāla dalībnieku iepriekšējā sezonā bija vakcinēti pret Covid-19. NBA rekomendēja viņiem arī turpmāk sekot ASV Slimību kontroles un novēršanas centra ieteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti