NBA latviešu derbijā Bertāna «Wizards» uzvar Porziņģa «Mavericks»

Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) regulārās sezonas mačā sestdien tikās abas latviešu pārstāvētās komandas, Dāvja Bertāna pārstāvētajai Vašingtonas "Wizards" ar 120:114 pieveicot Kristapa Porziņģa Dalasas "Mavericks", liecina NBA informācija.

Bertāns spēlēja 14 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā punktus neguva, bet izcīnīja divas atlēkušās bumbas un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Rūjienietis izpildīja piecus tālmetienus, taču visi lidoja grozam secen. Bertānam esot laukumā, "Wizards" guva par 14 punktiem mazāk nekā pretinieki. Tas bija sliktākais rādītājs komandā.

Tikmēr Porziņģis spēlēja 35 minūtes un 36 sekundes. Viņš guva 13 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra tikpat pretinieku bumbas un bloķēja vienu metienu. Liepājnieks netrāpīja nevienu no trim trejačiem, sekmīgi izpildīja četrus no deviņiem divpunktu metieniem un piecus no sešiem sodiņiem.

Dalasas "Mavericks" - Vašingtonas "Wizards" spēles epizodes

Šī bija pirmā reize pēdējās astoņās spēlēs, kad Porziņģis neguva vismaz 20 punktus.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Bredlījs Bīls.

Tikmēr Dalasas labā Luka Dončičs sameta 33 punktus.

Vēl pēdējās ceturtdaļas ievadā "Mavericks" bija sešu punktu vadība, taču pēc vairākām vadības maiņām uzvaru beigās svinēja galvaspilsētas klubs.

Sezonas kopvērtējumā "Wizards" ar 13 uzvarām 20 spēlēs ir trešie NBA Austrumu konferencē. Tikmēr "Mavericks" ar desmit uzvarām 18 mačos ir piektie Rietumu konferencē.

Pirmdien "Mavericks" savā laukumā spēkosies ar Klīvlendas "Cavaliers", kamēr Bertāns izbraukumā spēlēs pret savu bijušo klubu Sanantonio "Spurs".