NBA komisārs: Līgas atsākšanā jāsabalansē drošība un ekonomiska nepieciešamība

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas turpinājums neparedz atsākt spēles par jebkādu cenu, tomēr ir būtiski sabalansēt visu iesaistīto personu veselības drošību ar līgas darbības ekonomiskajiem aspektiem, otrdien teica NBA komisārs Adams Silvers. 

Pašlaik nav iespējams noteikt, kā attīstīsies situācija Covid-19 izplatībā, tādēļ NBA basketbolā tāpat kā ļoti daudzās citās nozarēs jāspēj atrast veselības un drošības pareizo balansu ar nepieciešamību turpināt ekonomikas darbību, teica Silvers. Viņš arī atzina, ka pašreizējā situācijā neko nevar uzskatīt par pilnīgi drošu un līgas darbību nelabvēlīgs pavērsiens var apturēt jebkurā brīdī.

NBA spēles paredzēts aizvadīt drošā "burbulī" Orlando, līgas vadībai atsakoties no sezonas turpinājuma atcelšanas. Turnīra norises vietā ik dienu paredzēts veikt Covid-19 testus gan spēlētājiem, treneriem un klubu personālam, gan tehniskajiem darbiniekiem. Turnīra dalībnieki būs maksimāli nošķirti no ārpasaules, tomēr tā vēl nav garantija, ka izdosies aizvadīt visas plānotās spēles. 

Koronavīrusa neprognozējamības dēļ NBA un līgas spēlētāju asociācija ik dienu izvērtēs situāciju. Silvers uzsvēra, ka, mainoties situācijai, plāni var tikt pārskatīti. 

"Ja mēs redzēsim lielu [inficēšanās] gadījumu skaitu un izplatīšanos mūsu kopienā, tad, protams, būs iemesls [turnīru] pārtraukt," teica NBA komisārs. 

Silvers gan piebilda, ka pašlaik nav iespējams pateikt, tieši kāda situācija tiks uzskatīta par kritisku. "Skaidrs, ka pārtrauksim, ja būs daudz [inficēšanās] gadījumu," viņš teica. "No šī vīrusa nevar aizbēgt. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka mūsu nometnē būs daudz drošāk nekā ārpus tās, jo man nav zināmi daudzi citi gadījumi, ka masveidā testētu darbiniekus bez [Covid-19] simptomiem."

NBA 16 basketbolistiem ir konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu, bet divi klubi - Denveras "Nuggets" un Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" - iespējamas infekcijas dēļ uz laiku slēdza savas treniņu bāzes. Pirmās spēles NBA sezonas turpinājumā ir paredzētas 30.jūlijā, bet līdz tam vēl daudz kas var mainīties. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti