Labrīt

Latvijas derīgie izrakteņi: Nacionālās enciklopēdijas šķirklis

Labrīt

Brīvības iela Saldū - klusa un nemanāma

Basketbols: Nacionālās enciklopēdijas šķirklis

Nacionālās enciklopēdijas šķirkļi - basketbols

Kamēr vēl tikai tuvojās ilgi gaidītās Nacionālās enciklopēdijas elektroniskās versijas atklāšana gada nogalē, jau šobrīd ir pieejams enciklopēdijas drukātais sējums par Latviju. Saturu veido dažādu nozaru ekspertu sagatavoti šķirkļi un apakštēmas. Šorīt rubrikā - par basketbolu Latvijā.


Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesors Uldis Grāvītis enciklopēdijā pārrauga sporta tematu un raksta par basketbolu.

''Basketbols ir latviešu nacionālais sporta veids. Basketbola ienākšana Latvijā datēta ar 1920. gadu, un reti kurš sporta veids ir tik strauji attīstījies, jo mēs jau 1935. gadā izcīnījām pirmo Eiropas čempionu nosaukumu,'' stāsta profesors Grāvītis. ''Tas nebeidzās arī padomju laikos - atceramies slavenās TTT basketbolistes, arī ASK un VEF basketbolistu panākumus, un arī tos basketbolistus, kas tika iekļauti PSRS izlasē - jo citādi pasaulē netika spēlēt - un ieguva olimpiskās sudraba medaļas. Basketbolam ir ilga un skaista vēsture, kuru aprakstām enciklopēdijā. Bet apjoms drukātajā sējumā ir ļoti ierobežots, tāpēc te ir ļoti konkrēti fakti – kas, kad, kur, un ļoti reti tur varēs atrast - kāpēc, jo tas ir cits formāts. Šis drukātais izdevums arī piespieda redakcijas kolēģiju saspiest saturu. Ir aprakstīti 18 sporta veidi kopumā, bet man tomēr sāp sirds par mākslas vingrošanu, kurai arī ir senas tradīcijas Latvijā, bet tas nav iekļauts. Taču tas būs enciklopēdijas elektroniskājā variantā, tur faktiski būs pilnība.''

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti