Maskavas CSKA ar zaudējumu «Olympiacos» noliek basketbola Eirolīgas čempionu pilnvaras

Krievijas basketbola grands Maskavas CSKA piektdien Stambulā ULEB Eirolīgas finālturnīra pusfināla cīņā nespēja noturēt spēles lielākajā daļā esošo pārsvaru, mača galotnē zaudējot Pireju "Olympiacos" komandai, līdz ar to noliekot turnīra čempionu pilnvaras. CSKA cieta neveiksmi ar rezultātu 78:82, ļaujot "Olympiacos" komandai pēc divu gadu pārtraukuma iekļūt finālā.

Pēc puslaika CSKA bija vadībā ar 40:33, bet pirms pēdējās desmit minūtēm Krievijas klubam bija četru punktu handikaps 64:60. Spēles beigas bija ļoti saspringtas, pirmspēdējā minūtē vadību ar 76:73 pārņemot "Olympiacos" basketbolistiem. CSKA vēl spēja panākt izlīdzinājumu, taču pusminūti pirms pamatlaika beigām Maskavas klubs zaudēja ar 77:79.

Pēdējā uzbrukumā uzvaru varēja izraut CSKA līderis Milošs Teodosičs, taču viņš sasteidza tālmetienu, kas bija neprecīzs, laupot CSKA izredzes uz izglābšanos.

Uzvarētājiem Vasilis Spanulis, Georgs Printezis un Kosts Papanikols iemeta pa 14 punktiem katrs, kamēr CSKA rindās teodosičs sameta 23 punktus, bet Nando De Kolo izcēlās ar 16 punktiem.

CSKA par Eiropas spēcīgāko klubu turnīru čempioni kļuvusi septiņas reizes, iepriekšējo titulu izcīnot pērn. Savukārt "Olympiacos" kontinenta prestižākajā turnīrā triumfējusi trīs reizes, turklāt 2012. un 2013.gadā izcīnot divus titulus pēc kārtas.

Tikmēr otrs finālists noskaidrojās piektdien vēlu vakarā, kad Stambulas "Fenerbahce" savās mājās notiekošā finālturnīra pusfināla spēlē Spānijas grandu Madrides "Real" uzvarēja ar rezultātu 84:75, ULEB Eirolīgas finālā iekļūstot otro gadu pēc kārtas.

Zīmīgi, ka šāds pats pusfināla sadalījums bija arī finālčetrinieka turnīrā pirms diviem gadiem, kad uzvarēja "Olympiacos" un "Real".

CSKA regulārajā turnīrā ieņēma otro vietu, kamēr "Olympiacos" bija trešā. Ceturtdaļfinālā CSKA ar 3-0 pārspēja Vitorijas "Baskonia", kas turnīram bija pieteikusi arī talantīgi Artūru Kurucu, kamēr "Olympiacos" ar 3-2 sarūgtināja Stambulas "Anadolu Efes".

Tikmēr "Real" vēsturē deviņas reizes kļuvusi par kontinenta spēcīgāko komandu, iepriekšējo riezi to iespējot aizpērn. Savukārt "Fenerbahce" vienībai vēl jāgaida līdz savam pirmajam titulam starp Eiropā spēcīgākajām komandām.

Pirms diviem gadiem pusfinālā uzvarēja "Real", kas pēc tam finālā pieveica "Olympiacos", kļūstot par čempioni, kamēr cīņā par trešo vietu CSKA pieveica "Fenerbahce".

"Real" basketbolisti uzvarēja šīs sezonas regulārajā turnīrā un ceturtdaļfinālā ar 3-1 pārspēja Daira Bertāna pārstāvēto Stambulas "Dariššafaka Doguš", kamēr "Fenerbahce" bija piektā un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 3-0 pieveica Atēnu "Panathinaikos Superfoods".

ULEB Eirolīgas čempione tiks noskaidrota svētdien finālā.