Mālmaņa debijā «Baskonia» izcīna pirmo uzvaru basketbola Eirolīgā

Latvijas basketbolists Jānis Timma ceturtdien guva deviņus, bet Rinalds Mālmanis, debitējot ULEB Eirolīgā, divus punktus, palīdzot Spānijas klubam Vitorijas "Baskonia" aizraujošā cīņā izraut pirmo uzvaru Eiropas klubu spēcīgākajā turnīrā, kamēr citā spēlē Dairis Bertāns izcēlās ar 13 punktiem Milānas vienības zaudējumā.

"Baskonia" mājās dramatiskā galotnē ar 85:84 pārspēja titulēto Grieķijas klubu Atēnu "Panathinaikos Superfoods".

Abi latvieši laukumā devās sākumsastāvā. Timma, kuram šī arī ir debijas sezona šajā ULEB Eirolīgā, ar deviņiem punktiem laboja savu rezultativitātes rekordu turnīrā, iepriekšējo sasniegumu pārspējot par trim punktiem, bet Mālmanis šajā turnīrā līdz šim vispār nebija spēlējis.

Timma laukumā pavadīja 24 minūtes un 38 sekundes, trāpot trīs no astoņiem tālmetieniem, bet aizmetot garām vienīgo divpunktnmieku un abus "sodiņus". Tāpat viņam četras atlēkušās bumbas, divas pārtvertas pretinieku piespēles, viena kļūda, viena piezīme un viens izprovocēts pārkāpums, kas viņam deva piecus efektivitātes punktus.

Savukārt Mālmanis debijā nospēlēja desmit minūtes un 25 sekundes, iemetot divus soda metienus, bet netrāpot vienīgo divpunktu metienu. Viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs piezīmes un izprovocēja vienu pretinieku pārkāpumu, spēli beidzot bez efektivitātes punktiem.

Uzvarētājiem Džeisons Grendžers guva 20 punktus, bet zaudētājiem Nikolaoss Paps izcēlās ar 22 punktiem.

Ļoti līdzīgajā cīņā "Baskonia" pirmajā puslaikā lielāko tiesu bija vadībā, uz brīdi sasniedzot arī 11 punktu pārsvaru (22:11), trīs tālmetienus trāpot arī Timmam, taču otrajā puslaikā jau spēles grožus savās rokās turēja Atēnu kluba basketbolisti. Vēl pusminūti pirms pamatlaika beigām "Panathinaikos Superfoods" bija vadībā ar 84:80, taču tad mājinieku labā trejaci iemeta Grendžers. Viesu rindās mērķi nesasniedza Papa divpunktu metiens, bet 1,5 sekundi pirms sirēnas Vitorijas komandas basketbolists Rodrigs Bobuā guva uzvaras grozu. Atlikušajā laikā Atēnu komanda centās izspēlēt bumbu, taču līdz metienam netika.

Mālmanis debiju "Baskonia" komandā piedzīvoja septembra beigās Spānijas čempionātā, taču šosezon viņš Vitorijas komandā vairāk bijis rezervē vai ārpus pieteikuma.

"Baskonia" komandai šī bija pirmā uzvara piecos turnīrā aizvadītos mačos, kā arī pirmais panākums jaunā galvenā trenera Pedro Martinesa vadībā, kurš pagājušajā nedēļā nomainīja Pablo Pridžioni.

Tikmēr Bertāns un Milānas "AX Armani Exchange Olimpia" viesos ar 68:79 zaudēja Izraēlas klubam Telavivas "Maccabi Fox", ciešot ceturto neveiksmi piecos mačos.

Bertāns ar 13 punktiem kļuva par rezultatīvāko viesu rindās. Viņš spēlēja 28 minūtes un 49 sekundes, trāpot divus no trim divpunktu raidījumiem, divus no sešiem tālmetieniem un visus trīs soda metienus. Tāpat viņam četras rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, viena kļūda, divas piezīmes un divi izprovocēti pretinieku pārāpumi, kas viņam deva 12 efektivitātes punktus. "Maccabi Fox" rindās Dešons Tomass guva 14 punktus.

Mājinieki praktiski visu spēli bija vadībā, izņemot vienu minūti spēles sākumā. Pirms pēdējās ceturtdaļas Telavivas klubs bija priekšā ar 60:42, taču beigās Milānas vienība deficītu nedaudz sadeldēja.

Tikmēr pirmo neveiksmi turnīrā piedzīvoja spēcīgā Madrides "Real", kas mājās ar rezultātu 80:86 kapitulēja Maskavas apgabala "Himki" komandai no Krievijas, kura izcīnīja ceturto panākumu piecos mačos, pakāpjoties uz trešo vietu turnīra tabulā.

Uzvarētāju komandā tās līderis Aleksejs Šveds guva 20 punktus, kamēr "Real" komandā ar 12 punktiem izcēlās slovēņu talants Luka Dončičs.

Madridiešiem, ņemot vērā arī Spānijas čempionāta spēles, pārtrūka desmit uzvaru sērija.

Vēl ceturtdien iepriekšējās sezonas čempione Stambulas "Fenerbahce Doguš" no Turcijas, mājās ar 79:66 uzvarēja spāņu klubu "Valencia Basket", izcīnot trešo panākumu. Luidži Datome uzvarētājiem guva 16 punktus.

Vācijas čempione Bambergas "Brose" viesos ar 75:69 pārspēja Serbijas vienību Belgradas "Crvena Zvezda mts", arī tiekot pie trešās uzvaras. Serbus no zaudējuma neglāba Teilora Ročestija 22 gūtie punkti, kamēr "Brose" rindās Ogastins Rubits savāca 15 punktus.

Vēl piektās kārtas spēlēs piektdien Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Grieķijas vienība Pireju "Olympiacos" viesos tiksies ar Barselonas "Lassa", kas turnīram pieteikusi Rodionu Kurucu, savukārt Kauņas "Žalgiris" viesosies pie Maskavas CSKA.

Strēlnieks un "Olympiacos" pirmajos četros mačos izcīnīja uzvaras, kas tai dod vadību turnīrā, kamēr pa četriem panākumiem piecās spēlēsir Madrides "Real" un Maskavas apgabala "Himki" komandām. Tikmēr Milānas "AX Armani Exchange Olimpia" ir 14.vietā, bet "Baskonia" vēl pozīciju zemāk 16 komandu konkurencē.

ULEB Eirolīgā otro sezonu pēc kārtas 16 komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas spēlēs. Zīmīgi, ka ULEB Eirolīgā nav paredzēti pārtraukumi nacionālo izlašu 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēļu laikā, līdz ar to šo klubu spēlētāji novembrī un februārī, visticamāk, nevarēs palīdzēt savām valstsvienībām.

Pērn par turnīra čempioni kļuva Stambulas "Fenerbahce", kas finālā ar 80:64 pārliecinoši uzvarēja "Olympiacos".