Mājinieku izlase pārspēj leģionārus LBL Zvaigžņu spēlē

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pašmāju basketbolistu izlase sestdien Ventspilī ar 124:113 uzvarēja leģionāru komandu tradicionālajā LBL Zvaigžņu spēlē. Par mača vērtīgāko spēlētāju jeb MVP atzina LBL komandas un "VEF Rīgas" basketbolistu Jāni Timmu, kurš izcēlās ar 41 punkta guvumu un sasniedza Zvaigžņu spēļu rekordu.

Uzvarētājiem rezultatīvi nospēlēja arī 20 punktu guvušais Žanis Peiners (BK "Ventspils"), kura rēķinā bija arī 11 rezultatīvas piespēles. Leģionāriem izcēlās BK "Valmiera" spēlētājs Džastins Hērsts ar 28 punktiem.

Mačs risinājās Zvaigžņu spēlēm raksturīgā stilā bez aktīvas aizsardzības, un abu komandu basketbolistiem netrūka iespēju parādīt savu meistarību dažādos metienos, daudz nedomājot par kopējo rezultātu. Spēles gaitā bija ne tikai ceturtdaļu pārtraukumi, bet arī citas pauzes, lai izklaidētu un iepriecinātu skatītājus ar dažādiem pasākumiem. Pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts bija neizšķirts, tomēr atlikušajā laikā LBL komanda uzbruka ar krietni lielāku precizitāti.

Timma pēc spēles Latvijas Televīzijā teica, ka par LBL Zvaigžņu spēles rezultativitātes rekordu pirms mača sākuma neko nezināja. Atgriezties Ventspilī, kur Timma iepriekš spēlēja, viņam bijis ļoti patīkami.

Konkursā bumbas triekšanā grozā no augšas ceturto reizi palika nepārspēts Kristaps Dārgais no BK "Valmiera".

Trīspunktu metienu konkursā uzvarēja "Barons/LDz" Ukrainas basketbolists Pavlo Burenko, savukārt karsējmeiteņu sacensībā žūrijas vērtējumā pārāka bija BK "Ventspils" grupa.

Ātruma un meistarības konkursā labāko rezultātu sasniedza Latvijas Universitātes spēlētājs Kārlis Večens.

"Jūrmala/Fēnikss" galvenais treneris Arnis Vecvagars bija labākais treneru konkursā metienos no centra, turklāt trāpīja divreiz pēc kārtas, neraugoties uz uzvalka apģērbu. Pirmajā kārtā trāpīja arī Mārtiņš Gulbis (BK "Jelgava"), tomēr vēlreiz atkārtot to pašu viņš nespēja.

LBL komanda un līgā spēlējošo leģionāru izlase Zvaigžņu spēlē sacentās astoto reizi. LBL komanda izvirzījās vadībā ar četrām uzvarām, trim zaudējumiem un neizšķirtu.