Latvijas hokeja izlase gatavojas olimpiskajam turnūram

Baltijas čempionāta posms motošosejā

3x3 basketbols. "Ghetto Basket Riga Challenger 2021"

Mājinieki «Riga» izcīna sudrabu «Challenger» 3x3 basketbola turnīrā. Svarīgākie notikumi

Latvijas 3x3 basketbola komanda "Riga" trešdien mājās izcīnīja otro vietu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres “Challenger” sērijas turnīrā “Ghetto Basket Riga”, kur Tokijas olimpisko zeltu ieguvušie latvieši galveno favorītu statusā finālā ar 18:20 pēdējā sekundē piekāpās Beļģijas vienībai "Antwerp".

Titula mačā mazrezultatīvā cīņas sākumā labāk iejutās "Antwerp" spēlētāji, trīsarpus minūtēs panākot 5:3. Tomēr, pašaizliedzīgi cīnoties aizsardzībā, mājinieki atjaunoja neizšķirtu un neviena komanda nespēja iegūt būtisku pārsvaru.

Fināla spēle "Riga" - "Antwerp"

"Riga" vēl atspēlēja divu punktu deficītu un 13 sekundes pirms beigu svilpes panāca neizšķirtu 18:18. Tomēr līdz ar beigu signālu Braiena de Valka divpunktu metiens nodrošināja "Antwerp" uzvaru.

Intervija ar Kārli Lasmani

"Riga" spēlētājs Kārlis Lasmanis pēc spēles intervijā rīkotājiem atzina, ka spēlēt savu līdzjutēju priekšā ir liela atbildība. Viņš solīja, ka uzvaru komanda centīsies izcīnīt nākamreiz.

Pusfināla spēles "Riga" - "Šakiai" epizodes

Vietu finālā un ceļazīmi uz Abūdabī “Masters” turnīru "Riga" nodrošināja ar uzvaru pusfinālā 21:15 pār Lietuvas "Šakiai".

Pusfināla spēle "Riga" - "Šakiai"

Mājinieki pusfinālā sekmīgi veidoja uzbrukumus, gan precīzi uzbrūkot no distances, gan izspēlējot bumbu metieniem no groza apakšas. Četrarpus minūtes pirms spēles laika beigām "Riga" bija vadībā jau ar 14:7. Lietuvas komanda atbildēja ar precīziem metieniem no distances, tomēr "Riga" augstā rezultativitāte palīdzēja laukuma saimniekiem noturēties un Nauris Miezis vēl pirms spēlei atvēlētā laika beigām ar pustālo metienu guva uzvaras vērto 21. punktu.

Latvijas izlases dalībniekus apvienojusī komanda "Riga" ceturtdaļfinālā ar 20:18 pagarinājumā uzveica Serbijas vienību "Ub".

Ceturtdaļfināla spēle "Ub" - "Riga"

Veiksmīga spēle zem groza ļāva laukuma saimniekiem ceturtdaļfināla mača pirmajā pusē nodrošināt 9:4 pārsvaru, taču "Riga" spēlētāji arī ātri iekrāja piezīmju normu, kas sarežģīja darbību aizsardzībā. Pēdējā pamatlaika sekundē Miloša Milovanoviča tālmetiens ļāva "Ub" panākt neizšķirtu 18:18, tomēr pagarinājumā "Riga" uzvarai nepieciešamos divus punktus ar precīzu tālmetienu guva Kārlis Lasmanis.

Kārlis Lasmanis pagarinājumā nodrošina "Riga" uzvaru

"Riga" sastāvā ir olimpiskie čempioni Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis un Agnis Čavars, bet savainojumu dziedējošo olimpieti Edgaru Krūmiņu aizvietoja Artūrs Strēlnieks.

Pusfināla spēle "Antwerp" - "Amsterdam"

Vietu finālā pirmā  nodrošināja Beļģijas "Antwerp", ar 14:12 pusfinālā atstājot zaudētājos Nīderlandes "Amsterdam".

Ceturtdaļfināla spēle "Antwerp" - "Raudondvaris"

Pirmajā ceturtdaļfinālā Beļģijas "Antwerp" ar 16:9 pārspēja Lietuvas vienību "Raudondvaris" un nodrošināja pusfināla dueli pret Nīderlandes "Amsterdam", kas ar 12:10 pagarinājumā uzveica Vācijas "Dusseldorf".

Ceturtdaļfināla spēle "Amsterdam" - "Dusseldorf"

Vācijas komanda bija tuvu uzvarai pamatlaika izskaņā, jo 0,1 sekundi pirms beigu svilpes bija neizšķirts 10:10, taču "Dusseldorf" spēlētājs Kevins Johans Braiens netrāpīja soda metienu, kas viņa pārstāvētajai komandai varēja nodrošināt uzvaru.

Ceturtdaļfināla spēle "Šakiai" - "Princeton"

Pirms "Riga" basketbolistu došanās laukumā Lietuvas "Šakiai" ar 19:17 uzveica ASV komandu "Princeton".

Turnīra oficiālajā atklāšanā pirms "Riga" spēles Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis uzrunā uzsvēra, ka pašmāju līdzjutējiem tā ir lieliska iespēja redzēt olimpiskos čempionus klātienē. Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece atzina, ka Latvija ir pierādījusi prasmes rīkot augstākā līmeņa sporta sacensības un var lepoties ar saviem sportistiem.

Turnīrā otrdien startēja 16 komandas, bet ceturtdaļfinālu sasniedza astoņas labākās vienības, kuru vidū netika mājinieki "Grīziņkalns" un "Jelgava". Turnīra finālisti ieguva ceļazīmes uz Abūdabī “Masters” turnīru.

Lietus dēļ trešdien turnīrs nenotika Grīziņkalnā - spēles risinājās sporta namā "Daugava".